A Liverpool három gólt szerzett Lisszabonban

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Manchester City mindössze egy góllal nyert az Atlético Madrid ellen, míg a Liverpool 3-1-győzött a Benfica otthonában.

Bátran kezdte a mérkőzést a hazai csapat, a várakozással ellentétben nem állt vissza védekezni, de a veszélyesebb támadásokat így is a Liverpool vezette, amely a 17. percben meg is szerezte a vezetést egy szöglet után: Andy Robertson beadását a francia Ibrahima Konaté bólintotta Vlachodimos kapujába (0-1).

Némi magyar vonatkozása is van a gólnak, hiszen David N’Gog óta ő az első francia, akit gólt szerez a Liverpool színeiben. A Honvédot is megjárt támadó a 2009/2010-es szezonban a Debrecen hálóját zörgette meg a Vörösök játékosaként.

A folytatásban sem állt vissza a Benfica, vezetett pár ígéretes támadást, de a másik oldalon a félelmetes támadórészleg sem tétlenkedett, aminek köszönhetően megduplázták előnyüket a vendégek: egy jobboldali beívelést Luis Díaz fejelt le Sadio Mané elé, aki közelről nem hibázott (0-2).

Fordulás után hamar szépített a Benfica: Rafa Silva tálalt szépen a gólfelelős Darwin Nunez elé, aki gyönyörűen tekert a baloldalról a hosszú alsóba. Alisson hiába vetődött, esélye sem volt elérni a labdát. Az uruguayi ötödik gólját szerezte a BL-ben a szezon folyamán.

A gól után lendületben maradtak a Sasok, a Pool brazil kapusát is megdolgoztatták. Az angolok edzője érezte, hogy változtatni kell, bő egy óra játék után hármas csere mellett döntött. A gólszerző Mané mellett Szalah és Thiago ment le a pályáról, Firmino, Diogo Jota és Henderson érkezett.

A változtatások után lelassult a mérkőzés tempója, kevesebbet kerültek veszélybe a kapuk, az angolok okosan tartották előnyüket.

A hajrára megpróbált frissíteni csapatán Nelson Veríssimo, a hazaiak trénere, és beküldte az ukrán válogatott támadót, Jarencsukot az egyenlítés reményében. Ekkor már közel sem voltak olyan veszélyesek a Sasok a Pool kapujára, inkább a vendégek játékában lehetett érezni a gól lehetőségét.

A 88. percben jött is a Vörösök gólja, Luis Díaz kapott remek kiugratást Keitától, a kapus mellett elvitte a labdát és könnyedén az üres kapuba gurított a kolumbiai, a szezon őszi szakaszában még a Porto játékosaként volt eredményes a BL-ben.

Jürgen Klopp, a vendégek mestere a hazaiak hálóőrét, Odiszéasz Vlahodímoszt dicsérte, szerinte az ő teljesítménye nélkül még nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmük.

„Több gólt is szerezhettünk volna. Szerintem a kapusuk érdeme, hogy nem így történt, gratulálok neki. Szerintem ő volt a meccs legjobbja. Jól játszottunk, de volt néhány igazán jó védése” – mondta a német tréner.

Hozzátette: elégedett a győzelemmel és a kétgólos előnnyel. „Jó lett volna, ha tudunk még egy gólt lőni, de megyünk tovább. Ez az eredmény jó, s most már sokkal többet tudunk ellenfelünkről” – fogalmazott.

Kevind De Bruyne vezéregyénisége volt csapatának

Simeone szerint a Manchester City a világ talán legjobb csapata

A Manchesterben a City az első félidőben nyomasztó fölénye ellenére nem igazán tudott igazi gólhelyzetet kialakítani az Atlético Madrid ellen, ugyanez volt elmondható a feszültebb második félidőről is, aztán Phil Foden beállítása és egy zseniális gólpassz megváltoztatta a mérkőzés menetét.

„Rossz eredményt értünk el, hiszen 1–0-s vereséget szenvedtünk, nekünk pedig a győzelem volt a célunk. Egy kivételes ellenféllel néztünk szembe, a számaik önmagukért beszélnek, rengeteg gólt szereznek, főleg haza pályán” – nyilatkozta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Diego Simeone, az Atlético Madrid vezetőedzője.

„A Manchester City talán a világ legjobb csapata jelenleg, tele világklasszis játékosokkal, akik nagyszerű egységet alkotnak. Rendkívül dinamikusan futballoztak, egy pazarul megkomponált rendszerben és folyamatosan támadnak. Bevallom, élvezetes futballt játszanak és rendkívül türelmesek. Próbáltuk szűkíteni a területüket és a kontrákra építeni.”

Jan Oblak szerint a párharc még messze nem dőlt el

„Nem hiszem, hogy ezzel az 1–0-val vége lenne mindennek. Madridban sokkal többet kell majd támadnunk, védekezésben pedig ugyanolyan jónak kell lennünk, vagy még jobbnak is, mint ezúttal, ha tovább akaruk jutni az elődöntőbe”

– mondta el az Atlético Madrid szlovén kapusa.

Bajnokok Ligája-negyeddöntő

Első mérkőzés:

Benfica – Liverpool 1-3 (0-2)
Gól: Darwin Nunez (49.), ill. Ibrahima Konaté (17.), Sadio Mané (43.), Luis Díaz (87.)

Manchester City – Atlético Madrid 1-0 (0-0)