A Ljubljanát is legyőzte a Fehérvár

Frank Banham. Fotó: Soós Attila/albavolanhockey.hu

A Fehérvár AV19 hosszabbításos mérkőzésen nyert a vendég Olimpija Ljubljana ellen az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján.

A fehérvári együttes a nyitányon a Klagenfurtot, a második fordulóban pedig az Innsbruckot múlta felül. A rehabilitációját töltő Andrew Sarauer, és a térdműtét után lábadozó Bartalis István mellett a védelemből Aaron Brocklehurst is több hétre kidőlt. A kapuban ezúttal Rajna Miklós kezdett.

A 9. percben egy villámgyors Francis-Vincze-Connolly háromszögelés után utóbbi bombázott a kapuba (1-0).

A Fehérvár fölénye a 27. percben érett góllá, ekkor Francis robogott be a támadóharmadba, Connollyhoz passzolt, aki egy lövőcsel után a hálóba vágta a pakkot (2-0). A 30. minutumban, szinte a semmiből szépített az Olimpija; Hebar kotor be egy Rajnáról lecsorgó korongot (2-1). Sőt, bő egy perccel később jött a hidegzuhany; az újabb kipattanót ezúttal Ropret váltotta gólra (2-2).

A harmadik harmadban öt az öt ellen újra magákhoz ragadta a kezdeményezést az Alba Volán, erőfeszítéseiket az 51. percben siker koronázta; Kóger tálalt tökéletesen Varga Arnold elé, aki kipókhálózta a felső sarkot (3-2). Két perc volt hátra, amikor Kaspitz használt ki egy védelmi hibát, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadást emberelőnyben kezdhettük Hocevar harmadik harmad végén elkövetett szabálytalansága miatt, majd hosszabbításban Tavzelj is mehetett a büntetőpadra. A kettős emberfórt azonnal gólra váltotta  a Fheérvár; Frank Banham, ahogy bejött, szétbombázta a hálót (4-3).

Rob Pallin (Fehérvár AV19): – Kilenc megszerezhető pontból nyolcat begyűjtöttünk – ennek örülök. Tettük mindezt úgy, hogy igen meleg volt a csarnokban, és csak öt hadra fogható hátvéd állt rendelkezésre. Azzal azonban nem vagyok elégedett, hogy a nagyjából 40 lövésünkből ismét ennyire kevésszer tudtunk gólt szerezni. Hiányzott a megfelelő kapu előtti határozottság. Néhány játékos a jelek szerint nem hajlandó a munka kemény részét elvégezni az ellenfél kapuja előtt, ez azonban nem mehet így tovább. Több csatárunk van, akiknek kulcsszerepet kellene betöltenie, de ez egyelőre egyáltalán nem így van. Számottevő előrelépést várok el több támadónk játékában.

Fabian Dahlem (Olimpija Ljubljana): – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen kétgólos hátrányból sikerült felállnunk, majd harmadszor is egyenlítettünk. A harmadik harmad végén megítélt kiállítással nem értettem egyet, nem volt jogos a Volán emberelőnye. Ezzel együtt elégedett vagyok, a liga egyik élcsapatának otthonában szereztünk értékes pontot, jó szájízzel utazhatunk haza.

EBEL:

Fehérvár AV19-Olimpija Ljubljana (szlovén) 4-3 (1-0, 1-2, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Connolly (9., 27.), Varga (51.), Banham (61., emberelőnyben), ill. Hebar (30.), Ropret (31.), Kaspitz (58.).