A magyar férfi kézilabda-válogatott döntetlent játszott a németekkel

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-31-es döntetlent játszott Németország csapatával a szombat délután Gummersbachban rendezett barátságos mérkőzésen.

Gummersbach, 19. März 2022. Die deutsche Handball-Nationalmannschaft (Deutschland, weiß) trifft in einem Freundschaftsspiel auf Ungarn (rot-grün).

A magyar keretből Máthé Dominik, Győri Mátyás, Sunajko Stefan, Rosta Miklós, Lékai Máté, Bánhidi Bence, Bodó Richárd és Bóka Bendegúz is hiányzott, de a németek is meglehetősen tartalékos összeállításban léptek pályára.

Eleinte támadásban és védekezésben sem játszott hatékonyan a magyar csapat, amely a hetedik percben már 5-2-es hátrányban volt. A németeknek támadásban nem igazán kellett megerőltetniük magukat, átlövésből könnyedén szerezték góljaikat, a vendégek azonban Rodríguez Álvarez Pedro találataival a 13. percben egyenlítettek.

A 19. percben vezetett először az egyre pontosabb támadásokat vezető magyar együttes, ám ezt követően Julius Kühn vezérletével egy 5-1-es sorozatot produkáltak a házigazdák. A hajrában Pedro találataival ismét visszazárkózott a magyar válogatott, de mivel a védekezés továbbra sem volt kellően hatékony, a szünetben 17-16-os hátrányban volt.

Már a Chema Rodríguez-korszak első félórájában jól látszott, hogy a magyarok támadójátékában sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak a korábban szinte teljesen mellőzött szélsők.

A 37. percben egy rosszul sikerült védőmozdulat miatt Ancsin Gábor piros lapot kapott, ennek ellenére 24-23-nál megint összejött a fordítás. Némileg javult a védekezés, de leginkább Székely Márton védéseinek volt köszönhető a magyarok 4-1-es szériája.

A hazaiak egy ugyanilyen sorozattal válaszoltak, az utolsó öt perc pedig döntetlen állásról kezdődött. Két elrontott magyar támadás után a németek is hibáztak, így a meccs utolsó támadását a vendégek vezethették, de a játékvezetők elvették a labdát, így 31-31 lett a végeredmény.

A hazaiaknál Fabian Wiede nyolc, Julius Kühn öt góllal zárt, a magyar kapuban Mikler Rolandnak egy, Székely Mártonnak kilenc védése volt.

A két csapat 32. alkalommmal játszott egymással, 21 német és hét magyar siker mellett ez volt a negyedik döntetlen.

Fazekas Gergő, a magyar válogatott újonca így értékelt a találkozót követően

„Természetesen volt bennem egy kis izgalom, amikor pályára léptem, de az első néhány labdaérintést követően ez teljesen elmúlt. Örültem, hogy a végén számított és nyomást helyezett rám Chema Rodríguez, sajnos passzív játék miatt már nem maradt lehetőségünk az egyenlítésre. Az első játékrészben elkövetett hibáinkat a szünetben megbeszéltük, ennek köszönhetően javult a védekezésünk, ebből pedig jobban tudtunk építkezni. Holnap azon fogunk dolgozni a videók alapján, hogy csiszoljunk a játékunkon, véleményem szerint apróbb pontatlanságaink voltak ma. Minden egyes nap egy ajándék számomra a felnőtt válogatottal, nagyon sokat tanultam már ez alatt az egy hét alatt is, a játékosok és az edzői stáb is sok tanáccsal látott el, remélem, hogy ezt a tudást a válogatott javára tudom fordítani.”

Németország-Magyarország 31-31 (17-16)
Németország:
Klimpke, Wolff (kapusok), Ernst, Golla 4, Kastening, Knorr 4, Kohlbacher, Köster 2, Kühn 5, Mertens 2, Schiller 2 (1), Schmidt, Wiede 8, Witzke 1, Zechel, Zerbe 3.
Magyarország: Borbély, Mikler, Székely (kapusok), Ancsin, Balogh 2 (1), Bujdosó, Fazekas 1, Hanusz 3, Juhász 4, Kovacsics 4, Leimeter 2, Ligetvári 2, Nagy, Rodriguez 7, Sipos, Szita 3, Szöllősi 2, Topic 1, Vajda.

Az áprilisi világbajnoki selejtezőkre készülő két válogatott vasárnap 17.15-től Kasselben ismét megmérkőzik egymással.

Forrás: MKSZ/MTI