A magyar férfi vízilabda-válogatott idegenben is legyőzte Montenegrót

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-11-re nyert Montenegróban a világliga európai selejtezőjének szerdai játéknapján.

Fotó: Dobos Sándor/MVLSZ

A két csapat januári mérkőzését 14-9-re a magyarok nyerték Győrben, és mivel a csoport harmadik tagja, Románia visszalépett a sorozattól, a Kotorban rendezett találkozó végeredményétől függetlenül biztos volt, hogy a montenegrói és a magyar együttes is továbbjut a világliga európai selejtezőjének döntőjébe.

A hazaiak kezdtek jobban, 3-1-re elléptek, ám az első negyed végén már döntetlen volt az állás, a remekül sikerült második játékrész után pedig már 10-5-re az olimpiai bronzérmes vendégek vezettek. Végül csak ezt az egy negyedet nyerték meg a magyarok, de ez is elegendőnek bizonyult a magabiztos sikerhez.

Märcz Tamás, szövetségi kapitány a mérkőzés után elmondta, hogy ez a mérkőzés nagyszerű reklámja volt a vízilabdázásnak. Elismerte a sok gól egyben mindkét csapat védekezésének a kritikája, de a lényeg, hogy közönségszórakoztató mérkőzést játszottak az új kotori uszodában.

Férfi vízilabda Világliga-selejtező

A csoport

Montenegró-Magyarország 11-16 (3-3, 2-7, 4-4, 2-2)
Gól:
Cetkovics 2, Popadics, Matkovics, Petkovics, Mrsics, Gyurgyics, V. Radovics, Perkovics, Popadics, Ukropina, ill. Bedő, Csacsovszky E., Konarik, Manhercz K., Nagy Á. 2-2, Burián, Vadovics, Erdélyi, Német T., Vigvári Vendel, Jansik Sz.

Forrás: FINA/MTI