A magyar válogatott hat góllal legyőzte Katart

A magyar férfi kézilabda-válogatott 32-26-ra legyőzte Katar csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, hétfőn Koppenhágában.

Döcögősen indult az Angola elleni találkozó, ám a sok eladott labda ellenére is stabilan tartotta a magyar csapat az előnyét, ehhez Mikler bravúrjai is nagyban hozzájárultak. Angola szerezte a mérkőzés első gólját, amelyre Lékai válaszolt, ettől kezdve pedig fokozatosan jöttek fel a mieink, míg az afrikaiak az első negyedben mindössze háromszor voltak eredményesek (10-3).

A találkozón öt gólig jutó Bóka javára ítéltek piros lapot a 21. percben, miután meghúzta a lövő kezét, de ez sem vetette vissza a magyarok játékát, zsinórban háromszor volt eredményes a magyar együttes, így már tizenkét góllal vezettek a mieink (17-5). Két perccel a vége előtt kikérte Csoknyai István az idejét, ugyan magyar gól már nem született, de így is tíz gólos előnnyel mentek a szünetre a mieink.

A folytatásban Székely váltotta a kapuban Miklert, aki az első felvonásban kilenc bravúrt mutatott be. Nyolc gólra jöttek fel az afrikaiak, így magyar időkérés következett, meg is lett az eredménye, előbb Balogh lőtt egy kínait, majd Juhász találta el a bal fölsőt, így újra visszaállt a tíz gólos magyar előny (23-13). Emberhátrányban fordultunk a második negyedre, miután Ancsin kapott kétperces kiállítást, de ez nem veszélyeztette már a magyar válogatott győzelmét. A magyar válogatott tíz gólos győzelemmel szerezte meg a két pontot második csoportmérkőzésén.

A legeredményesebb magyar játékos Lékai Máté volt öt góllal.

A két együttes harmadik egymás elleni meccsén a harmadik magyar siker született.

Csoknyai István szövetségi kapitány: „Az első félidőben nagyon fegyelmezetten játszottunk. Nem tudtuk, hogy Angola milyen játékerőt képvisel, hiszen az első fordulóban nagyon meglepett mindannyiunkat, nagyon érett, nagyon jó játékot játszott. Most vagy elfáradt Angola, vagy mi játszottunk nagyon jól, de azt gondolom, hogy harminc perc elég volt, hogy eldöntsük a két pont sorsát. Amit a mai mérkőzés előtt elterveztünk, illetve amiben fejlődnünk kellett, abban már sikerült előre lépnünk. Ma kaptunk egy olyan ellenfelet, aki ellen sokat tudtunk gyakorolni, a világbajnokság viszont számunkra holnap kezdődik, hiszen most már olyan csapatok ellen lépünk pályára, akik az eddigi ellenfeleinknél jóval erősebbek.”

Vladan Matics szövetségi kapitány: „Ma igazi csapatként játszottunk, sok könnyű gólt lőttünk, jó volt a védekezés is. Nagy Laci a pályán pluszt jelent, de mindenki hasznos volt ma, nagy volt a variációs lehetőség. Készülünk Katar ellen, a védekezésünk lesz a mérkőzés kulcsa.”

Mikler Roland: „Kevés időnk volt felkészülni, de ma azt az arcunkat mutattuk, amit mutatni kell ezen a világbajnokságon. Úgy éreztem, hogy ma mindenki szerette volna hozzátenni azt, amit tud. Nem vettük félvállról Angolát, hisz láttuk, hogy az első mérkőzésükön igencsak odatették magukat, így biztosak voltunk benne, hogy nem lesz egyszerű ellenük játszani. Az első félidőben megmutattuk a csapatunk erejét és úgy jöttünk le a pályáról, hogy sikerült el is dönteni a mérkőzést. Innentől kezdve Katarra kezdünk el koncentrálni, de előtte megpróbálunk pihenni. Nagyon szeretném, ha ugyanezt az arcunkat tudnánk hétfőn is mutatni.”

Férfi kézilabda-világbajnokság, csoportkör, 3. forduló:

Magyarország-Angola 34-24 (18-8)
Koppenhága, játékvezetők: Kolahdouzan, Mousavian (irániak).
Magyarország: Ancsin 2, Balogh 4 (1), Bánhidi 2, Bodó 3, Bóka 5, Császár 4 (2), Hornyák 2, Ilyés, Jamali 4, Juhász 3, Lékai 2, Ligetvári 1, Mikler, Nagy 1, Sipos 1, Székely.
Angola: Almedia, Chicola, Ferreira 5 (2), Gouveia, Hebo 3, Lopes, Maneco 3, Muachissengue, Nascimento 2, Pascoal 1, Pedro, Pestana 4, Quitongo 2, Sibo 2, Tati, Teca 2.

A magyar válogatott a D csoportban pénteken 25-25-ös döntetlent játszott Argentínával, vasárnap 34-24-re legyőzte Angolát, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a középdöntőbe.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.