A magyar válogatott négy góllal kikapott a spanyoloktól

A magyar női kézilabda-válogatott 29-25-re kikapott Spanyolország csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság vasárnapi játéknapján, a csoportkör második fordulójában, Kumamotóban. Románia válogatottja 29-24-re legyőzte Szenegál csapatát.

Schatzl Nadine. Fotó: MKSZ

A spanyol válogatott kezdte jobban a találkozót, amely hat perc után már 4-0-ra vezetett, a magyar szövetségi kapitány ki is kérte első idejét. A kihagyott helyzetek után sikerült javítani, Lukács Viktória lőtte a mieink első gólját, majd Schatzl Nadine szerzett labdát és értékesítette a ziccert. A 9. percben kapust cseréltek a mieink, Kiss Évát váltotta Bíró Blankát.

Meggyűlt a bajunk De Paulával is, rendre elakadt benne a labda, de Barbosa és Fernández játékával sem tudtunk mit kezdeni. Nem állt össze sem a támadójátékunk, sem a védekezésünk, a spanyolok könnyen kerültek helyzetbe, szélről viszont továbbra is eredményes volt a magyar együttes.

Tóth Gabriella érkezett irányítóba, Tóvizi Petrával meg is találták a közös hangot, gyors támadásból kétszer is jó labdát adott a beállónknak, aki egymás után a harmadik helyzetéből is gólt szerzett (12-8). Triffa Ágnes jól mutatkozott be, majd Faluvégi Dorottya is beszállt szélen, így spanyol időkérés következett. A félidő végére mintha megtalálta volna a játékot a magyar csapat, labdákat szerzett hátul, amelyeket gólra váltott elöl, kettőre is fel tudott zárkózni a magyar együttes (14-12), ám újra spanyol gólzápor következett. Az utolsó másodpercekben hetest kaptak a spanyolok, ráadásul Klujbert kiküldték két percre, Bíró Blanka érkezett a kapuba, akinek elakadt a lábában Fernández lövése, a szünetre öt gólos hátrányban mentek a mieink.

A folytatásban is sokat hibázott a magyar válogatott, amelyet ráadásul emberhátrányban kezdtünk. Bíró szép védést mutatott be, az eddig hibátlan Márton pedig nagy magabiztossággal lőtt gólt, de nagy javulást nem mutatott a magyar csapat játéka a szünet után, továbbra is öt találattal mentek a spanyolok tíz perc után. Kim Rasmussen időt kért, de nem tudtunk közelebb zárkózni a spanyolokhoz, Navarro kiválóan védett, még hetest is fogott, a 42. percben már hét gólos volt az ellenfél előnye. Bíró elkapta a fonalat, előbb ziccert hárított, majd Pena hetesét védte, a spanyol ugyan összeszedte a kipattanót, de Bíró újra hárította Pena próbálkozását. Támadásban viszont továbbra sem találták a ritmust a mieink, így ismét időt kért a magyar szövetségi kapitány. Újra sikerült feljönnünk ötre, Tóvizi már az ötödik helyzetéből szerezte az ötödik találatát (25-20).

Schatzllel szemben követtek el szabálytalanságot, akit ápolni kellett. Jól működött a beállójátékunk, ezúttal Szabó szerzett gólt, ezzel háromra zárkózott fel a magyar együttes, a spanyolok pedig ismét időt kértek.  Három perccel a vége előtt hetest harcolt ki Spanyolország és újra visszaállt az öt gólos különbség. Időn túli szabaddobásból még tudtunk kozmetikázni a végeredményen, a magyar csapat négy gólos vereséget szenvedett a spanyol csapat ellen.zetve győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa Cabral Barbosa volt hét góllal. A magyarok közül Tóvizi Petra ötször volt eredményes.

A magyar válogatott, amely szombaton 39-15-re legyőzte Kazahsztánt, kedden Montenegróval, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszik. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Női világbajnokság, C-csoport, 2. forduló:

Spanyolország-Magyarország 29–25 (18–13)
Kumamoto, játékvezetők: Christiansen, Hansen (dánok).
Spanyolország: Arderius, Cabral 7, Cesareo, Echeverria 1, Fernandez 5 (3), Gonzalez 1, Gonzalez 1, Gutierrez 3, Hernandez 2, Lopez 3, Lopez 1, Navarro, Nunez, Pena 4, Rodriguez 1, Zoqbi.
Magyarország: Bíró, Faluvégi 2, Háfra 2, Kiss, Klujber 1 (1), Kovács 1, Kovacsics 2, Lukács 4, Márton 2, Schatzl 2, Szabó 2, Tomori, Tóth 1, Tóvizi 5, Triffa, Vámos 1.

Románia válogatottja 29-24-re legyőzte Szenegál csapatát. A Jacusiróban rendezett mérkőzés legeredményesebb játékosa a románok kulcsembere, Cristina Neagu volt, aki 16 lövésből 13 gólt szerzett.

Románia-Szenegál 29-24 (15-12)
Montenegró-Kazahsztán 30-21 (13-11)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont (60-41), 2. Montenegró 4 (59-46), 3. Magyarország 2 (64-44), 4. Románia 2 (45-55), 5. Szenegál 0 (49-58), 6. Kazahsztán 0 (36-69)