A Manchester City kiütötte a Chelsea-t

A Premier League 26. fordulójában a Manchester City hat góllal nyert a Chelsea ellen. A londoni kékek legutóbb a Tottenham Hotspurtól kaptak öt gólt 2015. január elsején (5-3).

Kun Agüero legutóbb az Arsenal ellen szerzett mesterhármast

Az Etihad-stadionban a 4. percben indult be a City-henger. A Chelsea térfelén szabadrúgáshoz jutott a City. Marcos Alonso valamiért elindult középre, de jelezte Eden Hazard-nak és Ross Barkley-nak, hogy valamelyikőjük zárjon vissza. Mire Barkley megértette, miről van szó, addigra Hazard elindult vissza, de nem ért oda a teljesen egyedül maradt Bernardo Silvára, aki a tizenhatoson belülre sétálva középre passzolt, Raheem Sterlingnek már nem volt nehéz dolga. (1-0)

Ezután jött a következő ziccer, ezúttal a bal oldalról passzolt keresztbe a portugál, de Sergio Agüero az üres kapu mellé passzolt. A rontást látva Guardiola a földre rogyott…

A 13. percben aztán Agüero Olekszandr Zincsenkótól kapott passzt mintegy 25 méterre a kaputól, tolt a labdán, majd a hosszú felső sarokba bombázott-tekert – Kepa Arrizabalaga csak beleütni tudott a labdába. (2-0)

A 19. percben Barkley a saját ötösére fejelte vissza a tizenhatosról Dabvid Luiz kifejelt labdáját, Agüero Antonio Rüdiger és Arrizabalaga között fordulásból, ballal a kapuba lőtt. ez az akció is a szélről indult… (3-0)

A 25. percben a bal oldalról befele húzóü Sterling bepasszolt labdája éppen Ilkay Gündogan elé pattant,a német középpáylás pedig laposan a hosszúba tekert. A Chelsea kapusa ebbe is beleért, de úgy érződött, hogy védhető lövés volt. (4-0)

Kun Agüero napra pontosan egy évvel ezelőtt a Leicester City ellen négyszer volt eredményes

A szünet után visszavett a City, de az 56. percben Agüero büntetőből növelte ötgólosra az előnyt. Sterling a bal oldalon tört be a tizenhatoson belülre César Azpilicueta mellett, remek ütemben tolta ela  labdát,a  spanyol védő szabálytalanul szerelte. A tizenegyest Agüero a balra vetődő kapussal ellentétes irányba, a jobb alsóba rúgta be. (5-0)

A 80. percben gyönyörűen került a londoni védelem mögé Zincsenko, az ukrán balhátvéd tökéletesen szolgálta ki Sterlinget, akinek csak a kapuba kellett passzolnia. (6-0)

Premier League, 26. forduló:

Manchester City-Chelsea 6-0 (4-0)
Gól: Raheem Sterling (4., 80.), Kun Agüero (13., 19., 56.., 11-es), Ilkay Gündögan (25.)

Tottenham Hotspur-Leicester City 3-1 (1-0)
Gól: D. Sánchez (33.), C. Eriksen (63.), Heung-Min Son (90.), ill. J. Vardy (76.)