A labdarúgó Magyar Kupa negyedik fordulójában a negyedosztályú Mezőörs KSE büntetőkkel győzte le az NB III-as Kaposvári Rákóczi FC-t.

Mezőörs

A vendégek Szederkényi Ádám révén már a találkozó 10. percében vezetéshez jutottak, ám később a pályán eltűnt az osztálykülönbség a két csapat között.

Venczel Zoltán a 73. percben kiegyenlített, majd a tizenegyes-párbajban egyik hazai játékos sem hibázott. Az első körben Debreceni András büntetője után Hampuk Ádám hibázott, ami utóbb végzetesnek bizonyult. 4-3-as állás után a 46 éves Vayer Gábor értékesítette a mindent eldöntő tizenegyest.

Az egykor rendkívül gyors, ballábas szélső a Győri ETO FC-ben 135 mérkőzésen 36 gólt szerzett, a Paksi FC-ben 86 találkozón 15 gólt jegyzett, majd a ZTE-FC-ben 16 meccsen négyszer volt eredményes.

A Mezőörs az első fordulóban 6-1-re nyert Bőnyön, majd hazai pályán 5-0-ra nyertek a VÉP VSE ellen, az augusztus végi találkozón Bayer Gábor duplázott. A 3. fordulóban a Mezőörs Venczel Zoltán találatával nyert az FC Nagykanizsa ellen.

Vayer Gábor sorsdöntő büntetője

Az élvonalbeli csapatok közül a Kisvárda és az MTK is alacsonyabb osztályú ellenfelének otthonában harcolta ki a továbbjutást.

A szabolcsiak a Budapest-bajnokság I. osztályában szereplő Unione FC vendégeként arattak 6-0-s győzelmet a Hévízi úton, míg az MTK az NB III-ban érdekelt, szintén fővárosi ESMTK pályáján nyert 4-0-ra.

A harmadosztályú Veszprém 3-2-vel búcsúztatta az NB II-es és a Magyar Kupában májusban döntőt vívott Budafokot.

Labdarúgó MOL Magyar Kupa

Unione FC (Budapest I.) – Kisvárda Master Good 0-6 (0-3)
Boban Nikolov (13.), Vida Kristopher (30., 45., 53.), Bohdan Melnyik (87.), Driton Camaj (90,)

FC Dunaföldvár (NB III) – Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0-1 (0-0)
Gól
: Géresi Krisztián (62.)

ESMTK (NB III) – MTK Budapest 0-4 (0-2)
Antonov Nemanja (33.), Stieber Zoltán (35.), Zsóri Dániel (65.), Kovács Patrik (93.)

Mezőörs KSE (megyei I.) – Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1), büntetőkkel 5-3
Venczel Zoltán (63.), ill. Szederkényi Ádám (10.)

Szentlőrinc SE (NB III) – Kelen SC (NB III) 3-0 (0-0)
Novák Zsombor (55.), Múcska Viktor (83.), Keresztes Bence (90.)

VLS Veszprém (NB III) – Budafoki MTE (NB II) 3-2 (0-1)
Major Norbert (59.), Bartusz Dániel (62., 80.), ill. Dobsa Gergő (37., öngól), Kovács Dávid (72.)

HR-Rent Kozármisleny (NB II) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 4-2 (1-0)
Tóth Zoltán (25.), Horváth Péter (73., 75.), Turi Tamás Kristóf (83.), ill. Pekár László (72.), Kártik Bálint József (79.)

Fotó: MLSZ / MTI