A Miskolc és a Dunaújváros is győzött a fővárosban

UTE_MJJSEA Miskolc az Újpest, a Dunaújváros pedig a Ferencváros vendégeként győzött vasárnap a jégkorong MOL Ligában.

A mérkőzést nagy lendülettel kezdte az Újpest, láthatóan nem akartak abba a folyóba lépni, mint az előző három mérkőzésen, amikor nagy különbségű vereséget szenvedtek. Enyhe fölényt alakított ki a hazai csapat, és Bálizsnak többször is bizonyítania kellett, hogy jó formában van. A 10. percben megszerezte a vezetést az UTE: lila emberelőnyben Teemu Elomót hagyták a Jegesmedvék, hogy bekorcsolyázzon a kapu elé, és ő eléggé zavartalanul lőtte ki a felső sarkot (1-0). A 17. percben Dudas ütközte le Virágot a palánk mellett, amiért a miskolci hátvédet 5+20 perccel küldték zuhanyozni, a lilák csatárát pedig bekísérték az öltözőbe orvosi vizsgálatra.

A második harmad az áthúzódó 5 perces hazai emberelőnnyel kezdődött, ám ezt kitűnő védekezéssel húzták ki a Macik. Ettől kezdve óriásit fordult a játék képe, a Miskolc átvette a mérkőzés irányítását, és nagy fölényt alakított ki. A 3. percben érkezett is az egyenlítő gól: a támadó harmad közepéről Dansereau eresztett el egy lövést, amely Ágoston lábai között vágódott a hálóba (1-1). A csapatok szinte letáboroztak a lilák térfelén, a Miskolc sorra alakította ki a helyzeteit, de Ágoston jól állta a sarat. Egészen a 15. percig, amikor Tóth Adrián a kapu mögül indulva húzta be a korongot a hálóba (1-2). A vendégek továbbra is nyomás alatt tartották az Újpestet, és két perc múlva ismét Tóth iratkozott fel a góllövők közé, amikor – emberelőnyben – egy kipattanót vágott a kapuba (1-3).  Mindössze 14 másodperc volt hátra a harmadból, amikor Dansereau passzát a középen érkező Sagert lőtte kapásból a kapuba (1-4).

Végül az 50. percben Cohen ment el a bal szélen nagy lendülettel, középre adott és a menetrend szerint érkező Becze Tihamér közelről nem hibázott (1-5).

Majoross Gergely: – Ma egy kicsit könnyen kezdtünk, és ennek meg is lett a következménye. Nagyon örömteli, hogy meccs közben tudtunk váltani, ami nem könnyű feladat, és utána negyven percig már jól játszottunk. A legfontosabb célunkat elértük, elvittük a három pontot.

Szilassy Zoltán: – Azért veszítettünk, mert az első harmadban voltunk azon az úton, ami a Miskolc ellen pontszerzéshez vezethet. A második harmadban letértünk erről az útról, és egy Miskolc erősségű csapat ezt ki is használja. A harmadik harmadban próbáltuk kozmetikázni az eredményt, de ez nem jött össze. Gratulálok a Miskolcnak a győzelemhez.

MOL Liga, 22. forduló:

HSC Csíkszereda (román)-Nové Zámky (szlovák) 2-4 (1-0, 1-2, 0-2)
Gól: Pasi Petteri Salonen (7.), Farkas Tamás (30.), ill. Lubomir Hurtaj (21., 39. – mindkettő emberelőnyben), Erik Caladi (46.), Albin Podstavek (53.)

Újpesti TE-Miskolci Jegesmedvék 1-5 (1-0, 0-4, 0-1)
Gól: Teemu Elomo (10., emberelőnyben), ill. Keegan Dansereau (23.), Tóth Adrián (35., 37., a másodikat emberelőnyben), Kalvin Ryan Sagert (40.), Becze Tihamér (50.)

Ferencvárosi TC-Dab.Docler 3-4 (1-3, 0-0, 2-1)
Gól: Kamil Tvrdek (18., kettős emberelőnyben), Borbás Gergely (52.), Jiri Moravec (60.), ill. Nagy Richárd (7.), Szepessy Máté (10.), Galanisz Nikandrosz (15.), Somogyi Balázs (46.)

1.  Dab.Docler                  21 14   2   1   4  73-60  47 pont
2.  Miskolci Jegesmedvék        22 12   4   2   4  88-42  46
3.  Nové Zámky                  22 11   4   2   5  91-73  43
4.  Corona Brasov               20  9   2   6   3  66-55  37
5.  Debrecen                    21  7   1   3  10  72-71  26
6.  UTE                         23  7   1   3  12 65-102  26
7.  FTC                         23  6   2   –  15  61-81  22
8.  HSC Csíkszereda             20  1   3   2  14  49-81  11