A MOB az úszószövetségre bízza, kit visz magával Hosszú az olimpiára

Shares

Nyolc arany, és hét további érem – ez volt Magyarország olimpiai eredménye 2016-ban, miközben idén is éppen ilyen eredményeket szállítottak sportolóink az ötkarikás sportágak világbajnokságairól.

Kulcsár Krisztián ezt Tokióban is aláírná, de egyáltalán nem csak a legfényesebb érmek számára figyel. Az elnök a DIGI Sport híradójának az új, kétes fogadtatású logóról és arról is beszélt, hogy mennyiben szól bele a MOB abba, kik kísérhetik majd Tokióba a magyar sportolókat.

„Mindenkinek a saját fejében kell ezt rendbe tenni, én például egyáltalán nem csak az aranyérmekben mérem a sikert” – jelentette ki a Sport24-nek Kulcsár Krisztián arra a kérdésre, kell-e tenni valamit azért, hogy Magyarországon ne csak az aranyéremnek legyen igazi értéke.

A tokiói várakozásairól így beszélt a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke: „Vannak jobban prognosztizálható sportágak, és vannak olyanok, ahol ott vannak a klasszisaink, de olyan a sportág jellege, hogy nem feltétlenül fizikai teljesítményen alapszik, ezért nehezebben kiszámítható. Ezért kénytelenek vagyunk úgy kalkulálni, hogy az esélyesekből nem mindenkit számolunk bele abba, akik ténylegesen érmet vagy aranyérmet nyerhetnek. Ennek a körültekintő módon végzett számításnak az eredménye az a tizenhárom érem, amivel mi Tokióban számolunk.”

Hosszú Katinka Rióban egymaga három arany- és egy ezüstérmet nyert, akkor a férje, Shane Tusup irányításával, jelenleg viszont egyedül készül. A mostani rövidpályás Eb-re hivatalos akkreditációval vele tartott a párja, Gelencsér Máté, aki azonban nem úszóedző.„A Magyar Olimpiai Bizottság miközben dönt, igenis odafigyel arra, hogy a Magyar Vívó Szövetség, a Magyar Úszó Szövetség edzői, vagy kísérői javaslatokat tesz” – szögezte le Kulcsár.

Nagy kérdés, az olimpia előtt mennyire lesz fontos, hogy – ebben az esetben például Hosszú Katinka párjának – van-e edzői papírja, és hogy ez alapján kaphatna-e később edzői honoráriumot. „Ez adott esetben fontos lehet, csak én most általánosságban mondtam – ugye ez most nem merült fel. Én azt mondom, hogy alapvetően, amikor a csapatkísérői kontingens összeállításra kerül, akkor figyelembe szoktuk venni azokat a kívánságokat, amelyek az adott szövetségtől jönnek felénk.

Az olimpiai csapat közben Magyarock logóval, valamint „Mi vagyunk” szlogennel készül a játékokra, a közönség fogadtatása – mint általában, úgy most is – vegyes. „Mindenki azt lát bele, amit szeretne. Arra fölhívnám azért a figyelmet, nagyon ritka szerintem, hogy a történelemben egy olyan grafikai elem szülessen, amely az emberek 100 százalékának a tetszését elnyeri – de mi erre törekszünk. Azt hiszem, könnyű dolgunk lesz akkor, ha az emberek megértik, hogy mi bevonni szeretnénk ebbe mindenkit, és megosztani azt a fajta jóérzést és együvé tartozást, amit egyébként mi más, ha nem a sport kellene, hogy árasszon magából” – jelentette ki a MOB elnöke.

(DIGI Sport – Sport24)

Megjelent a Sport 2019 évkönyv