A Mosonmagyaróvár kétgólos vereséggel kezdte a negyeddöntőt

A Mosonmagyaróvár hazai pályán 32-30-ra kikapott a Gloria Bistrita-Nasaudtól a női kézilabda Európa-liga negyeddöntőjében, a párharc szombati első mérkőzésén.

Pásztor Noémi
Pásztor Noémi, a Mosonmagyaróvár (b) és Tamires Morena De Araujo Frossard, a CS Gloria Bistrita-Nasaud játékosa a női kézilabda Európa-liga negyeddöntőjének első, Motherson Mosonmagyaróvári KC – CS Gloria Bistrita-Nasaud mérkőzésén a mosonmagyaróvári UFM Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A román élvonalban második helyen álló besztercei gárda 18 tétmérkőzés óta veretlen, ezeken egy döntetlen mellett 17-szer győzött, megnyerte csoportját az El-ben. Gyurka János együttese viszont három vesztes találkozóval a háta mögött várta a negyeddöntőt, legutóbbi hat meccséből egy győzelem mellett ötször kikapott.

Jól és gyors játékkal kezdett a házigazda (4-2) a két együttes első egymás elleni mérkőzésén, amelyen nem volt bevethető sérülés miatt a magyar válogatott Albek Anna, akire várhatóan hathetes kihagyás vár. Társai nélküle is szépen tartották a lépést a riválissal, negyedóra elteltével 8-7-es hazai vezetés állt az eredményjelzőn. Húsz perc után azonban megtorpant a Mosonmagyaróvár, több lett a hiba a játékában: 10-10-ről 13-10-re lépett el a román alakulat, ebből a különbségből egy gólt sikerült lefaragni a szünetig.

A fordulást követően sem tudott egy darabig közelíteni a házigazda, támadásban sok volt az elkerülhető hiba, védekezésben pedig nem tudott mit kezdeni a Bistrita rohamaival (14-19). Innen viszont Gyurka János időkérése nyomán koncentráltabb játékkal, 6-0-s sorozattal mégis fordított a Mosonmagyaróvár, Szemerey Zsófi védései mellett be is talált ebben a periódusban (20-19).

Támadásban és védekezésben egyformán nagyot javult a hazai csapat, a román együttes pedig nyomába sem ért a második félidő elején is meglévő magabiztos játékának. A záró tíz percre fordulva 26-26 volt az állás, az utolsó perc elején pedig 30-30. A vendégek betaláltak, az elkapkodott hazai támadás viszont nem sikerült, ráadásul az ellentámadás végén hétméterest kapott a román együttes, amelyet értékesítve kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra.

A találkozó legeredményesebbje a vendégeket erősítő Cristina Laslo lett nyolc góllal, csapattársa, Bianca Bazaliu hét találattal vette ki a részét a sikerből. Mosonmagyaróvári részről Szemerey 14 lövést védett, Stranigg Zsófia hatszor talált be.

„Erős, technikailag és játéktudásban is gazdag ellenféllel játszottunk egy remek mérkőzést. Jól fel tudtunk készülni a Bisztricából, jól is kezdtük a mérkőzést. Sajnos az első félidőben hibákat követtünk el, volt egy periódus, amikor nem tudtunk gólt lőni, ez pedig kicsit megállította azt a játékot, amit szerettünk volna folytatni” – értékelt a találkozót követő sajtótájékoztatón Gyurka János, aki kiemelte annak jelentőségét, hogy a szünet után fel tudtak zárkózni.

„A hajráig aztán irányítottuk is a találkozót, de a végjáték egy külön mérkőzés, amiben nekünk még tapasztalatot kell szereznünk. Nagyon büszke vagyok a játékosainkra, nagyot küzdöttünk, a hiányzó játékosaink tudtak volna még segíteni nekünk.”

Stranigg is kiemelte, hogy nagyon harcos szellemben léptek pályára, így sikerült szoros mérkőzést játszaniuk a jó erőkből álló román riválissal.

„Úgy keltem ma fel, hogy képesek vagyunk győzni, tele voltam energiával. Nem tudom még, hogy mi hiányzott a sikerhez, szomorú is vagyok, mivel a végjátékban túl idegesek voltunk, hibákat követtünk el, ők pedig kihasználták ezeket. Képesek vagyunk a jövőben is hasonlóan jó játékra együtt, csapatként” – fejtette ki.