A Mosonmagyaróvár nem bírt itthon a Solával

A Mosonmagyaróvár idénybeli első hazai vereségét elszenvedve 34-29-re kikapott szombaton a norvég Sola együttesétől a női kézilabda Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában.

Stranigg Zsófia
Stranigg Zsófia. Fotó: Zengő Ferenc

Január derekán idegenben 32-28-ra nyert Gyurka János vezetőedző együttese, amely ezúttal villámrajtot véve 4-0-s sorozattal kezdett. Ezt követően „megérkezett” a mérkőzésbe a Sola is, tíz perc után 6-6 volt az állás.

A házigazda a remeklő Tóth Eszter vezérletével igyekezett áttörni a Sola keményebbé váló védekezését, ám ezzel az első félidő második felében több alkalommal is problémái akadtak. A Sola egy több mint négy percig tartó mosonmagyaróvári gólcsendet és a házigazda védekezési hatékonyságának visszaesését is kihasználva hat találattal ellépett (14-20), ezt a különbséget a szünetig meg is őrizte a norvég alakulat.

A pihenőt követően támadhatott a háromgólos hátrényért a hazai alakulat, ám tíz perc letelte után öt találat volt a két csapat között (19-24). A második félidő derekára a Szemerey Zsófi hárításainak is köszönhetően védekezésben sokat javuló Mosonmagyaróvár 22-24-re zárkózott fel a játékrészben addig mindössze kétszer betaláló Solára. Noha támadhatott a mínusz egyért is, a vendégek a záró nyolc percre négygólosra duzzasztották előnyüket (23-27). A hajrában gyors gólváltásokkal alakult ki a végeredmény.

A találkozó legeredményesebbjeként Tóth Eszter 17 lövésből tízszer talált be, a másik oldalon a hibátlanul célzó Camilla Herrem kilencszer volt eredményes. Szemerey 16, a Sola kapujában Ine Skartveit 18 lövést védett ki.

Gyurka János, a Mosonmagyaróvár vezetőedzője

„Nagyon sportszerű, remek csapat ellen játszottunk. Tudtuk, hogy ez nem lesz egyszerű mérkőzés. Túl nagy előnyt adtunk a Solának az első félidőben. Sokat hibáztunk, és sajnos átlövésből nem tudtunk eredményesek lenni. Tíz lerohanásgólt kaptunk, és a szünetbeli hatgólos vendégelőny döntőnek bizonyult. Nagyot harcoltunk, de sajnos hiába zárkóztunk mínusz kettőre, ennél közelebb nem tudtunk. Gratulálunk, megérdemelt győzelmet aratott a Sola.”

Tóth Eszter: Kiváló, agresszív védekezését produkált a Sola

„Az első félidőben Camilla Herrem jelentette a különbséget. A második félidőben közelebb tudtunk zárkózni, de nem elég közel. Büszke vagyok a csapatomra, és folytatni fogjuk, mert sohasem adjuk el.”

Steffen Stromo Stegavik, a Sola vezetőedzője

„Rosszul kezdtünk, meg kellett nyugodnunk, de vissza tudtunk jönni, és ez fordulópont volt. Futós meccs volt, fantasztikus atmoszférában játszottunk. Nagy győzelmet arattunk egy nagyon jó csapat otthonában.”

A záró forduló előtt a Sola nyolc ponttal vezeti a csoportot, a Mosonmagyaróvár – amely az idényben harmadik, hazai pályán első vereségét szenvedte el – hat ponttal második a négyesben úgy, hogy egy meccsel többet játszott, mint a két ponttal mögötte álló Málaga.

Női kézilabda Európa-liga

5. forduló

D csoport:

Motherson Mosonmagyaróvári KC – Sola HK (norvég) 29-34 (16-22)
Mosonmagyaróvár:
Hadfi, Szemerey (kapusok), Albek 1, Bardi, Faragó, Ivancok 4, Lancz 2, Pásztor 4, Schatzl 2, Stranigg 1, Sztankovics, Tóth E. 10 (2), Tóth G., Tóth N. 2, Udvardi 3, Varga.
Solsa: Granlund, Skartveit Bergsvik (kapusok), Barka, Eklo 5, Grablund, Haugseng, Herrem 9, Holgersen Danielsen 1, Holta 6, Knutsen, Kristiansen Tveiten 6 (5), Magnussen 1, Novak 5, Raestad, Terland, Wolff 1.