A negyedik meccsét is elveszítette a Szeged

A Pick Szeged házigazdaként simán, 41-29-re kikapott a dán Aalborg HB a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.

A szegedi Kent Robin Tönnensen és Bodó Richárd a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában játszott Pick Szeged-Aalborg HB mérkőzés után a szegedi Pick Arénában. Fotó: MTI/Kovács Anikó

A magyar bajnoki címvédő hazaiak közül Luka Stepancic és Borut Mackovsek, a vendégektől Martin Larsen, Buster Juul és Christian Termansen hiányzott.

Remekül kezdett és gyorsan ellépett három góllal a Szeged, és bár Bánhidi Bence egyik ujja már az ötödik percben megsérült, a helyére beállt Rosta Miklós is eredményes volt a beállóposztról.

A dánok gyorsan rendezték soraikat, Mikkel Hansen vezérletével a 16. percben egyenlítettek, de a vezetést ekkor még nem tudták átvenni, mert a házigazdák támadásban és védekezésben is összeszedettebben játszottak, mint az előző három – egyaránt elveszített – BL-meccsükön. Az Aalborg a 26. percben került először előnybe, majd Kent Robin Tönnesen egyszerre két kiállítást kapott – egyet lökésért, egyet reklamálásért -, vagyis négy percig nem terhetett vissza.

A szünetben 17-15 volt az állás a dánok javára, ráadásul a második félidőt 3-0-s sorozattal kezdték. Hazai oldalon egyre több volt a rontott lövés, a technikai hiba, az eladott labda, és mivel a Mikler Roland helyére beküldött Mirko Alilovic nem remekelt, a magyar válogatott kapus hamarosan visszatért. A 38. percben már hét találat volt a különbség, ezért a folytatásban az Aalborg tapasztalt kézilabdázói tudatosan lassították a játékot. Az elbizonytalanodott szegedieknek a hátralévő időben nem volt esélyük közelebb férkőzni ellenfelükhöz.

Az utolsó percben, 11 gólos hátránynál jó néhány hazai szurkoló fehér zsebkendőt lobogtatott a megadás jeleként, mert kedvenceik egy 2-8-as sorozattal zárták a találkozót.

A házigazdáknál Mario Sostaric hat góllal, Mikler Roland kilenc, Mirko Alilovic két védéssel zárt. A túloldalon Sebastian Barthold és Mikkel Hansen egyaránt tíz gólt lőtt, Mikael Aggefors 12, Simon Gade öt lövést hárított.

A két együttes kilencedik egymás elleni BL-meccsén négy szegedi siker és két döntetlen mellett harmadszor győzött az Aalborg.

A szegedieknek volt már ennél hosszabb vereségsorozatuk a BL-ben, ugyanis a 2009/10-es idényben, majd 2011-ben is hat meccset veszítettek egymás után, de 41 gólt még soha nem kaptak. Az eddigi negatív rekordjuk 1997-ben született, amikor 40-17-re kaptak ki a Barcelonától.

Juan Carlos Pastor: Ahogy eddig, a kezdéssel most sem volt baj a BL-ben, vezetni tudtunk

„Az első félidő vége, illetve a második eleje viszont borzalmas volt, öt góllal elhúzott az ellenfél, onnantól már semmi nem sikerült. Lehet nyerni és veszíteni, de ilyen vereséget nem lehet szenvedni, főleg a saját közönségünk előtt. Annak ellenére, hogy rengeteget dolgoztunk, mélyre süllyedtünk, négy vereséggel állunk. Nem mutattuk meg azt a karaktert, amit a közönségünk megérdemel. Gyakorlatilag legyilkoltak minket a gyorsindításokkal és a könnyű gólokkal. Szörnyű érzés ez nekünk, elnézést kérünk mindenkitől!”

Bánhidi Bence: Valahogy ki kell jönnünk ebből az óriási mélységből!

„Amit a pályán látott a közönségünk, az nem szakmai probléma – a küzdés, a harc, a visszafutás… Széthullottunk a második félidőre, ráadásul ez nem először történt meg a szezonban. Nem értjük, mi ennek az oka, pedig rengeteget beszélgetünk róla.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 4. forduló:

Pick Szeged-Aalborg HB (dán) 29-41 (15-17)
Szeged:
Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 3, Blonz 1, Bodó 2, Bombac 1, Frimmel 4, Gaber, Garciandía 3, Hegedűs, Martins, Radivojevics 2 (2), Rosta 4, Sostaric 6, Szita, Tönnesen 3.
Aalborg: Aggefors, Gade (kapusok), Antonsen 1, Barthold 10, Björnsen 6, Claar 2, Flodmn, Hansen 10 (3), Henneberg, Hoxer 6, Jakobsen, Klöve, Möllgaard, Nielsen 4, Pálmarsson 1, Sandell.

RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–HBC Nantes (francia) 24-35 (14-20)
Elverum Handball (norvég)–Barca (spanyol) 30-46 (15-23)

A négy vereséggel álló Szeged október 26-án a norvég Elverumot fogadja, a négy sikerrel rendelkező Telekom Veszprém pedig másnap a német bajnok Magdeburgot látja vendégül a csoportkör ötödik fordulójában.

Forrás: EHF / MKSZ / MTI / pickhandball.hu