A női és a férfi világelső is kiesett Melbourne-ben

CoCo Vandeweghe. Fotó: Ben Solomon/Tennis Australia

Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság 7. játéknapján a férfiaknál és a nőknél is kiesett az aktuális világranglista-vezető.

Előbb Andy Murray 3 óra 33 perc alatt kapott ki Misha Zverevtől, a német játékos 7:5, arányban nyerte meg az első játszmát, erre Murray egy szintén 7:5-ös szettel válaszolt. Misha Zverev a harmadik játszmában kétszer, majd az utolsó felvonásban egyszer vette el Murray adogatójátékát úgy, hogy  a brit világelső mindössze egyetlen bréklabdához jutott, de azt is hárította a német játékos.

Kei Nishikori hiába kezdte egy 4:0-ás sorozattal a Roger Federer elleni mérkőzést, a svájci világklaszis fokozatosan felőrölte a japán játékos ellenállását.

Stan Wawrinka zsinórban három jászmát nyert meg rövidítésben az olasz Andreas Seppi ellen. Jo-Wilfried Tsonga szetthátrányból fordítva győzött a brit Daniel Evans ellen.

A nőknél az első meglepetést Anasztázia Pavljucsenko okozta, aki két játszmában győzött Szvetlana Kuznyecova ellen. A nap végén Coco Vandeweghe mindössze 1 óra 8 perc alatt győzte le Angelique Kerbert. A német világelsőnek mindössze 7 nyerő ütése volt, az amerikai lány négyszer vette el Kerber adogatójátékát.

Ausztrál Open

Nyolcaddöntő

Férfiak:

Mischa Zverev (német) – Andy Murray (brit, 1.) 7:5, 5:7, 6:2, 6:4
Roger Federer (svájci, 17.) – Kei Nishikori (japán, 5.) 6:7(4), 6:4, 6:1, 4:6, 6:3
Stan Wawrinka (svájci, 4.) – Andreas Seppi (olasz) 7:6(2), 7:6(4), 7:6(4)
Jo-Wilfried Tsonga (francia, 12.) – Daniel Evans (brit) 6:7(4), 6:2, 6:4, 6:4
Gael Monfils (francia, 6.) – Rafael Nadal (spanyol, 9.)
Roberto Bautista Agut (spanyol, 13.) – Milos Raonic (kanadai, 3.)
Dominick Thiem (osztrák, 18.) – David Goffin (belga, 11.)
Denisz Istomin (üzbég) – Grigor Dimitrov (bolgár, 15.)

Nők:

Coco Vandeweghe (amerikai) – Angelique Kerber (német, 1.) 6:2, 6:3
Garbine Muguruza (spanyol, 7.) – Sorana Cirstea (román) 6:2, 6:3
Venus Williams (amerikai, 13.) – Mona Barthel (német) 6:3, 7:5
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 24.) – Szvetlana Kuznyecova (orosz, 8.) 6:3, 6:3
Karolina Pliskova (cseh, 5.) – Daria Gavrilova (ausztrál, 12.)
Jennifer Brady (amerikai) – Mirjana Lucic-Baroni (horvát)