A nők nyertek, a férfiak kikaptak

A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra nyert Nancyban Franciaország vendégeként az Európa Liga arany divíziójának negyedik fordulójában szerdán.

A Nancyban rendezett összecsapáson Jan De Brandt szövetségi kapitány két olyan játékosnak, Pintér Andreának és Dékány Bernadettnek is a kezdőcsapatban szavazott bizalmat, akik eddig kevesebbet játszottak.
Az első játszma végig szoros küzdelmet hozott a két héttel ezelőtti budapesti mérkőzéshez képest alaposan kicserélődött francia és a magyar csapat között, de a végén Szakmáry Gréta ütése után a vendégek örülhettek (23-25).

A második szettben végig a magyar együttes irányított, és jó játékkal került közel a győzelemhez (18-25). A harmadik játékrészben újabb cserejátékosoknak (Lékó Lilla, Villám Lilla) adott lehetőséget De Brandt, ám csapata az új felállásban is eredményesen röplabdázott, így magabiztos sikert aratott (19-25).

Jan De Brandt, szövetségi kapitány: „Nagyon örülök, hogy nyertünk, és annak is, hogy olyanokkal sikerült ezt kiharcolni, akik eddig kevesebbet játszottak. Igazi önbizalomnövelő siker, habár az elején döcögősen kezdtünk, sokat hibáztunk, de szerencsére ők is. Aztán ahogy feljavultunk, tudtuk, hogy úgy is legyőzhetjük őket, hogy pályán voltak a legjobbjaik. A harmadik szettben, Lékó Lilla és Villám Lilla is kitűnően szállt be, felvették a ritmust, minden összeállt.”

A válogatott Franciaországból Splitbe repül, ugyanis szombaton ott mérkőzik a horvátok legjobbjaival.

A magyar csapat házigazdaként már tagja a négyes döntőnek, amelyet június 14-én és 15-én rendeznek a Papp László Budapest Sportarénában.

A magyar együttes az első fordulóban Franciaországot 3-0-ra, a másodikban Horvátországot 3-1-re győzte le, majd múlt szombaton Finnországban 3-1-re kikapott, így jelenleg 3/1-es mérleggel vezeti csoportját.

Európa Liga, arany divízió, 4 forduló, B csoport:

Franciaország-Magyarország 0-3 (-23, -18, -19)

Finnország-Horvátország 3-1 (18, -24, 15, 19)

Az állás: 1. Magyarország 9 pont (10-4), 2. Finnország 9 (9-5), 3. Horvátország 6, 4. Franciaország 0

Negyedszer is kikaptak a férfiak

A magyar férfi röplabda-válogatott simán, 3-0-ra kikapott Horvátország csapatától az Európa Liga ezüst divíziójának negyedik fordulójában, Kazincbarcikán.

A nemzeti csapat három vereség után, a csoport utolsó helyéről várta negyedik összecsapását: az első fordulóban Horvátországban 3-0-ra, a másodikban hazai pályán az albánoktól 3-1-re, a harmadikban Fehéroroszországban 3-0-ra kapott ki.

A negyedik csoportmérkőzésen – bár a hazaiaknak voltak jó periódusai – végig az esélyesebb horvát együttes irányított, s megérdemelten győzött. A magyarok legeredményesebb játékosa a kilenc pontos Pádár Krisztián volt.

Bogdan Tanase szövetségi kapitány: „Erő nélkül játszottunk, nagyon fáradtak voltunk. Három naponta játsszuk a meccseket és úgy látszik, ez ennek a fiatal csapatnak még túl sok, míg a horvátok sokkal jobb játékerőt képviselnek.”

A válogatott – amely mostani vereségével már biztosan nem jut be a szkopjei négyes döntőbe – legközelebb szombaton, Albánia vendégeként lép pályára Tiranában.