Wimbledon: a nőknél megismétlődik a két évvel ezelőtti döntő

A 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams lesz Angelique Kerber ellenfele a wimbledoni teniszbajnokság női versenyének döntőjében, miután csütörtökön két szettben verte a német Julia Görgest.

Angelique Kerber negyedik Grand Slam-döntőjére készülhet. Fotó: AELTC/Tim Clayton

A hétszeres bajnok Williams a 11. elődöntőjét vívta Londonban, s az előző tízből csak egyet vesztett el – 2000-ben nővére, Venus ellen. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért amerikai – aki jelenleg csak 181. a világranglistán – remek játékkal hamar szettelőnybe került, ám a második felvonásban 5:3-nál nem tudta kiszerválni a mérkőzést. Az első GS-elődöntőjében szereplő Görges azonban váratlanul semmire elvesztette az adogatását, ami már a meccsbe került. A találkozó 1 óra 11 percig tartott.

A 36 éves Williamsre a szombaton 15 órakor kezdődő fináléban a kétszeres Grand Slam-bajnok Kerber vár. Kettejük 2007 óta íródó különpárharcában az amerikai sztár vezet 6-2-re.

Két évvel ezelőtt a fináléban Serena Williams 7:5, 6:3 arányban nyert Kerber ellen. 2016-ban az Ausztrál Open döntőjében a német teniszezőnő nyert 6:4, 3:6, 6:4 arányban.

Steffi Graf 1996-os sikere óta nem volt német győztes Wimbledonban, a legendás játékos hétszer nyert a nem hivatalos füves pályás világbajnokságon és szintén kétszer kapott ki, mint Serena Williams. Graf első (1987, Martina Navratilova ellen) és utolsó (1999, Lindsay Davenport) fináléját bukta el, közte két-két alkalommal győzte le Navratilovát és Arantxa Sánchez Vicariót is, a legyőzöttek között volt Gabriela Sabatini, Szeles Mónika és Jana Novotna is.

Serena Williams háromszor múlta felül testvérét Venust, igaz egyszer tőle, egyszer pedig Marija Sarapovától kikapott a döntőben. Serena „áldozatai” között volt még Vera Zvonarjova, Agnieszka Radwańska, a legutóbbi győztes Garbiñe Muguruza és a már említett Kerber is.