A Nyíregyháza kiejtette a Vasast a Magyar Kupából

Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

A harmadosztályú Nyíregyháza hazai pályán 1-1 után tizenegyesekkel nyert az élvonalbeli Vasas ellen a labdarúgó Magyar Kupa harmadik fordulójában, és ezzel bejutott a 16 közé.

A 19. percben egy hazai szabdarúgás után a beívelt labdát Rezes László lőtte a Vasas kapujába (1-0). Az 53. percben Mohamed Remili 12 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (1-1).

A tizenegyespárbajban a harmadik sorozatban Berecz Zsombor büntetőjét védte ki Ovszijenko.

Mátyus János: „Emlékezetes meccset ígértünk, az lett. Bebizonyítottuk, hogy csak papíron vagyunk NB-III-as csapat.”

A nyíregyháziak a következő körben az NB II-es Sopronnal találkoznak. A nyolcaddöntős párharcok első mérkőzéseit jövő szerdán, a visszavágókat november 18-án rendezik.

A Puskás Akadémia, a Paks és a Diósgyőr után a hétfőn edzőváltáson áteső Vasas a negyedik NB I-es csapat, amely elbúcsúzott a kupasorozattól.