A Pécs nyert Siófokon, a Győr kiütötte a BVSC-t

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság második fordulójában négy csapat szerezte meg második győzelmét is. 180 perc alatt nem kapott gólt a Budafoki MTE és a Pécsi MFC sem, az ETO FC Győr hét gólt szerzett két mérkőzésen. A pécsiek két góllal szereztek hat pontot.

Pécs
Siófokokn a pécsi Svedyuk Alex Pál (#29) szerzett győztes találatot. Fotó: Kurdi József/pmfc.hu

Az NB I-ből kiesett Vasas két vereséggel kezdte a szezont

A Budapest Honvéd vasárnap 2-1-re kikapott a Kozármislenytől. A kispesti klub a mérkőzés előtti születésnapi ünnepséget kénytelen volt későbbi időpontra halasztani, mert a péntek éjszakai vihar a Bozsik Arénát sem kímélte, ennek következményeként a stadion főépülete és a lelátórész több helyen is beázott, megrongálódott.

A 114 éves Honvédban Benczenleitner Barna fejelt gólt azt követően, hogy egy hete a nyitófordulóban a Csákvár ellen mentő vitte el a pályáról, miután összefejelt az egyik ellenféllel, így ezúttal kötéssel a sérült testrészen játszott. A második játékrészben azonban a vendégek fordítani tudtak és három ponttal távoztak a fővárosból.

Az idén kupadöntős Budafoki MTE két góllal kerekedett az Ajka fölé.

A Győr könnyedén 4-0-ra kerekedett vendége, a BVSC-Zugló együttese fölé.

A 11. percben Vera kapott egy remek ütemű indítást Antontól, aki egyből tálalt az érkező Huszár Marcell elé, a 18 éves támadó pedig higgadtan a hálóba lőtt (1-0).

A 28. percben már kettővel vezettünk. Huszárral szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Claudiu-Vasile Bumba magabiztosan lőtte a kapu baloldalába (2-0).

Az 53. percben Huszár fordult kapura a tizenhatoson belül, ballábas lövése a hosszú kapufáról vágódott a hálóba (3-0). Öt perccel a rendes játékidő vége előtt Kiss M. távoli bombája csattant a felsőlécen.

A 86. percben Christopher Kröhn csapott le egy labdára, és lőtte ki szépen a hosszú alsót (4-0).

Antonio Munoz, az ETO FC vezetőedzője

„Örülünk neki, hogy meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Úgy érzem, hogy mind védekezésben, mind pedig támadásban tudtuk uralni a játékot. Különösen örülök, hogy az első gólt megelőző szituációt sokat gyakoroljuk, és ebből eredményesek tudtunk lenni. Különösen fontos volt emellett Huszár két gólja, ami bizonyítja, hogy a fiataljainkra is bátran támaszkodhatunk.”

A 3. fordulóban az ETO FC Győr Csákvárra látogat, míg a Pécsi MFC Kazincbarcikán vendégszerepel. A Budafoki MTE a Gyirmót FC-hez látogat, míg a Szeged Ajkán lép pályára.

Merkantil Bank Liga NB II, 2. forduló

Credobus Mosonmagyaróvár – Kolorcity Kazincbarcika SC 0-3 (0-2)

Gálfi (5.)

Budapest Honvéd – HR-Rent Kozármisleny 1-2 (1-0)
Gól:
Benczenleitner (31.), illetve Gajág (53.), Vajda (71.)

ETO FC Győr — BVSC-Zugló 4-0 (2-0)
Gól:
Huszár (11., 53.), Bumba (28., 11-es), Kröhn (86.)

Aqvital FC Csákvár – Szombathelyi Haladás 4-2 (3-0)
Gól:
Szakály (21., 69.), Karacs (41.), Tamás (45+1.), illetve Rácz (71.), Horváth R. (92.)

Tiszakécskei LC – Nyíregyháza Spartacus FC 1-1 (0-1)
Gól:
Torvund (57.), illetve Nagy D. (7.)

BFC Siófok – Pécsi MFC 0-1 (0-1)
Gól:
Svedyuk (11.)

Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 6 pont (7-2), 2. Budafok 6 (3-0), 3. Szeged 6 (5-3), 4. Pécsi MFC 6 (2-0)

Forrás: ETO FC / MLSZ / MTI