A Pick Szeged tíz góllal kikapott a Barcelonában

A Szeged 35-25-re kikapott a címvédő Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, szerdán.

Pick Szeged

A vendégek keretéből Mirko Alilovic, Bánhidi Bence, Bodó Richárd és Matej Gaber hiányzott, vagyis Mikler Roland a kapus, Rosta Miklós pedig a beálló posztján maradt egyedül.

Az erőviszonyoknak és az esélyeknek megfelelően remekül kezdett a Barcelona, ezért Juan Carlos Pastor szegedi vezetőedzőnek már a 11. percben időt kellett kérnie (9-4). A hazaiak szinte minden alkalommal góllal büntették ellenfelük hibáját, és tovább növelték a különbséget (12-5). Rendkívül gyorsan kézilabdáztak a katalánok, de különösebben nem kellett megerőltetniük magukat, a 28. percben így is tíz góllal vezettek már.

A meccs kétharmadánál 12-0 volt a lerohanásból szerzett gólok száma a BL-címvédő javára, és a különbség is éppen tucatnyi találat volt (27-15). Ekkor már régen eldőlt a meccs, ezért a spanyolok nem diktáltak olyan nagy tempót, mint korábban, a játék pedig leginkább egy barátságos mérkőzésre hasonlított. Ezt támasztotta alá, hogy a játékvezetők összesen egyetlen alkalommal ítéltek kiállítást a hatvan perc során.

Dika Mem, Blaz Janc és Ludovic Fabregas öt-öt góllal, Gonzalo Pérez de Vargas 15 védéssel járult hozzá a katalánok vártnál is simább sikeréhez. A túloldalon Rosta Miklós öt, Alexander Blonz négy alkalommal talált be, Mikler Roland 16 védéssel zárt.

A két együttes 22. alkalommal találkozott egymással a nemzetközi kupaporondon, öt szegedi siker mellett ez volt a Barcelona 17. győzelme.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 13. forduló:

Barcelona (spanyol) – OTP Bank-Pick Szeged 35-25 (20-10)
Barca:
Nielsen, Pérez de Vargas (kapusok), Carlsbogard 3, Cindric 1, Fabregas 5, Frade, Gómez 2, Janc 5, Makuc 3, Mem 5, N’Guessan 2, Richardson 2 (1), Soler 4, Tiagus Petrus, Valera 2, Wanne 1.
Szeged: Mikler (kapus), Frimmel 2 (1), Blonz 4, Bombac, Garciandía 3, Mackovsek 2, Martins 2, Radivojevics 2, Rosta 5, Sostaric 3, Stepancic, Szita 2, Tönnesen.

THW Kiel (német)–Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 39-27 (17-15)
Aalborg Handbold (dán)–Elverum Handball (norvég) 31-24 (17-12)

Február 23., csütörtök
20:45 HBC Nantes (francia)–Lomza Industria Kielce (lengyel)

A hét győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel csoportja harmadik helyén álló Veszprém csütörtökön a portugál FC Portót fogadja. Az öt sikerrel és nyolc vereséggel csoportjában hatodik Szeged egy hét múlva hazai pályán a francia HBC Nantes ellen zárja a BL csoportkörét.