A Pick Szeged tíz góllal nyert a Népligetben

A címvédő Pick Szeged tíz góllal nyert a Ferencváros vendégeként a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel továbbra is hibátlan.

A csütörtöki Bajnokok Ligája találkozó után Fehéroroszországból hazatérő Pick Szeged Budapesten megszakította útját és szombaton az FTC ellen lépett pályára az Elek Gyula Arénában.

A breszti győztes kék sereg alkotta a keretet a Ferencváros elleni idegenbeli bajnokin, így sérülés miatt Matej Gaber és Luka Stepancic nem állt rendelkezésére Juan Carlos Pastor vezetőedzőnek.

A mérkőzés elején Dean Bombac és Mario Sostaric talált a kapuba, sőt, 2-1-nél Mikler Roland hetest védett. A 8. percben Sebastian Frimmel második hetese után már 5-2-re vezettünk. Minden hazai találatra volt szegedi válasz.

A 16. percben Frimmel a szélről volt eredményes (10-6). A hazaiak időt kértek, ám ezt követően a szegediek lőttek újabb négy gólt. A 28. percben már 19-9 állt az eredményjelzőn.

„Szeged! Szeged!” – buzdítással indult a második játékrész

A Pick Szeged tartotta magabiztos vezetését, Mikler továbbra is remekelt, kicsit támadásban esett vissza a vendégek játéka, de így is hatalmas volt a különbség a két csapat között.

Alexander Blonz sérülése után remek gólokat szerzett. A 48. percben 28-20-ra jött fel a Fradi. A hajrában az akadémista Rea Barnabás is szerepet kapott, egyből gólt is szerzett -, így a végén 36-26-ra nyert a Szeged.

Férfi kézilabda NB I:

Ferencvárosi TC-Pick Szeged 26-36 (10-21)

FTC: Győri – Bujdosó 2/1, Mikita 1, Debreczeni 2, Nagy B. 1, Füzi 3, Kovacsics 2. Csere: Ónodi Jánoskúti 6/2, Andelic, Pordán 1, Bognár, Prainer 5, Imre 2/1, Turák, Bohács 1.
PICK Szeged: Mikler – Sostaric 2, Tönnesen 4, Bombac 2, Bánhidi 2, Mackovsek 5, Frimmel 4/2. Csere: Alilovic (kapus), Henigman 1, Radivojevics 2, Rosta 5, Blonz 6, Bodó 2, Garciandía, Martins, Rea 1.

Sport36-Komló – HE-DO B.Braun Gyöngyös 27-27 (14-11)

Csurgói KK-SBS Eger 33-34 (18-17)