A Wisla Plock megverte a THW Kielt

A lengyel kapuban Rodrigo Corrales Roaadl 13 német lövést hárított

A lengyel kapuban Rodrigo Corrales Rodal 13 német lövést hárított

A Wisla Plock saját közönsége előtt legyőzte a Kielt a veszprémi érdekeltségű csoportban, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája hatodik fordulójában.

A lengyel csapat eddig otthonában simán öt góllal kikapőott a Barcelonától, majd emlékezetes döntetlen játszott a Telekom Veszprémmel, harmadjára a harmadik fajta eredményt érte el egy újabb klassziscsapat, a THW Kiel ellen.

A két együttes csaknem végig fej fej mellett haladt, a szünetben a németek egy góllal vezettek (12–13). A véghajrára, az utolsó percre kétgólos Plock-előnnyel jutottak el a küzdőfelek.

A német kapunál Mihics hibázott, majd  németek utolsó előtti lehetőségét, Duvnjak lövését hárította a parádés formában hárító Corrales. Vujin még egy gólra felhozta a Kielt, ám az ellentámadásból 5 másodperccel a vége előtt Mihics bedobta a két pont sorsát eldöntő gólt.

A 24–22-es győzelemmel a Plock még versenyben maradt a továbbjutó hat hely egyikéért.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 6. forduló

A csoport:

Wisla Plock – THW Kiel 24-22 (12-13)
Gól: Sime Ivic 6, Daszek 3, Ghionea 3, Maciej Gebala 2, Tomasz Gebala 2, Mihic 2, Rocha 2, Tarabochia 2, Duarte 1, Wisniewski 1, ill. Marko Vujin 6, Santos 4, Duvnjak 3, Ekberg 3, Dahmke 2, Weinhold 2, Wiencek 1, Zeitz 1.

Csütörtökön játsszák:
Schaffhausen (svájci) – Flensburg-Handewitt (német) 20.30

Szombaton játsszák:
Telekom Veszprém – Bjerringbro-Silkeborg (dán) 17.00
PSG (francia) – Barcelona (spanyol) 18.30

Az állás: 1. Barcelona 10 pont/5 mérkőzés, 2. PSG 8/5, 3. Veszprém 6/5 (128-125), 4. Kiel 6/6 (154-152), 5. Flensburg-Handewitt 5/5, 6. Bjerringbro-Silkeborg 4/5, 7. Wisla Plock 3/6, 8. Schaffhausen 0/5

Forrás: ehfcl.com/sport1tv.hu