A Porto vendégeként győzött a Veszprém, a Szeged hazai pályán kapott ki

A Telekom Veszprém végig vezetve 30-23-ra győzött a portugál FC Porto vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, míg a Pick Szeged házigazdaként 34-30-ra kikapott a válogatott Máthé Dominikot foglalkoztató norvég Elverum HB csapatától.

Bánhidi Bence kilenc lövésből hat gólt szerzett az Elverum ellen. Fotó: pickhandball.hu

Szegeden a hazaiaktól Luka Stepancic és Matej Gaber hiányzott, a norvég bajnokcsapat viszont teljes kerettel érkezett Magyarországra. A két együttes augusztusban két felkészülési mérkőzést játszott egymással, a Szeged előbb 29-24-re, majd 29-27-re nyert.

A csütörtöki meccs szinte végig meglehetősen hullámzóan alakult. Eleinte felváltva estek a gólok, majd egy 5-1-es sorozattal az Elverum ellépett, és 11 perc után 8-5-re vezetett. A hazaiak négy perc alatt egyenlítettek, ám ellenfelük bátran, összeszedetten kézilabdázott és pontosan támadott.

Juan Carlos Pastor vezetőedző a 18. percben időt kért, ezután csapata – jórészt Kent Robin Tönnesen hibái miatt – 15-11-es hátrányba került, majd Mikler Roland védéseire alapozva négy perc múlva ismét egyenlített.

Ekkor a norvégok kértek időt, és újra lendületbe kerültek, nagyon keveset hibáztak, a Szeged viszont támadásban és védekezésben sem teljesített megfelelően, így a szünetben 19-15-re a vendégek vezettek.

Jobbátlövő poszton az egész meccsen gyengélkedtek a hazaiak, és bár a második félidő elején egy 4-1-es sorozattal csökkentették a hátrányukat, a folytatásban újabb három norvég gól következett, így Pastornak 26-21-nél megint időt kellett kérnie. Mikler továbbra is remekül védett, ebből mégsem tudott profitálni a csapata, mert a túloldalon Emil Imsgard is bravúrral hárított. A szegediek előbb nyitott védekezésre váltottak, majd a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékkal próbálkoztak, de ezek sem hozták meg a várt fordulatot.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Bánhidi Bence volt hat góllal, a norvégoknál Tobias Gröndahl kilenc, Máthé Dominik hat alkalommal talált be. A kapusok közül Mikler Roland 12, Imsgard 18 lövést védett.

Juan Carlos Pastor, a PICK Szeged vezetőedzője

„Gratulálok a vendégeknek, ma nem volt esélyünk nyerni. Rosszul kezdtünk, támadásban sok problémánk adódott, illetve Mikler védései után sem szedtük össze mindig a kipattanókat. Nem jött jól nekünk a tizenöt nap pihenő, az ilyen szüneteket is meg kell tanulnunk kezelni. Köszönjük a csodálatos hangulatot a szurkolóknak, mindent megteszünk, hogy minél hamarabb kijavítsuk a hibáinkat.”

Bánhidi Bence, a PICK Szeged játékosa

„Gratulálok az Elverumnak, nagyot játszott. Úgy érzem, végig futottunk az eredmény után, amiben nagyon elfáradtunk. A 20. perc környékén felálltunk a rossz kezdésből, utána viszont ismét volt egy rossz periódusunk. Rengeteget hibáztunk a kapussal szemben, remélem, a jövőben sokkal jobban játszunk majd.”

Börge Lund, az Elverum vezetőedzője

„Először is köszönöm Pastornak és Szegednek a mérkőzést és a vendéglátást. Mindig is nagyon tiszteltem ezt a csapatot, különlegesen játszik. Bombac nélkül is nagyszerű teljesítményt nyújtottak a hazaiak Martinssal irányítóban. Nekünk ez egy fantasztikus eredmény, büszke vagyok a fiúkra.”

Máthé Dominik, az Elverum játékosa

„Köszönöm a szegedi szurkolók meleg fogadtatását. Boldog vagyok, mert egy nagyon magas hőfokú meccsen mutattuk a legszebb arcunkat. Sok időnk volt felkészülni a Szegedre, nagyon jó meccset játszottunk ellenük.”

Andreas Nilsson. Fotó: handballveszprem.hu

A Veszprém hét góllal nyert Portugáliában

A hazaiaktól Diogo Branquinho, a vendégektől Dejan Manaszkov hiányzott.

Három veszprémi góllal és remek védekezéssel kezdődött a meccs, és így is folytatódott, ezért a 13. percben a Porto már másodszor kért időt (1-6). Ezután kapusa lecserélésével létszámfölényes támadójátékra állt át a házigazda, ellenfele azonban változatlanul magabiztosan, összeszedetten, taktikusan kézilabdázott. Rodrigo Corrales ezúttal is kiválóan védett, de a másik oldalon Nikola Mitrevszkinek is voltak bravúrjai. A sokat hibázó portugálok három gólt ledolgoztak a hátrányukból, a szünetben azonban 16-10-es hátrányban voltak.

Gasper Marguc hat lövésből öt gólt szerzett. Fotó: handballveszprem.hu

A második felvonást is remekül kezdte a Veszprém, a Porto azonban nem adta fel a küzdelmet, egyre hatékonyabban támadott, és 22-18-ra, majd 24-21-re felzárkózott. Ezúttal is Petar Nenadic volt a vendégek vezére támadásban, és bár a csapat – korábban szinte hibátlan – védekezése egy ideig nem működött olyan hatékonyan, még a hajrá előtt sikerült rendezni a sorokat, így a Veszprém egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset.

A mezőny legeredményesebb játékosa Petar Nenadic volt nyolc góllal, a hazaiaknál Rui Silva hatszor talált be. A kapusok közül Mitrevszki 14, Corrales 18 védéssel zárt.

18 védésével Rodrigo Corrales választották a mérkőzés legjobb játékosának. Fotó: handballveszprem.hu

Momir Ilic, a Telekom Veszprém vezetőedzője

„Gratulálok a csapatomnak és minden elismerésem a Portónak is! A mai győzelem kulcsa a csapategység volt, de természetesen kellettek a jó egyéni teljesítmények is. Az első félidőben mutatott játékunkkal maradéktalanul elégedett vagyok, a második félidőben viszont volt egy 5-10 perces hullámvölgy. Ezzel együtt is nagyon örülök a győzelemnek, és gratulálok a srácoknak!

Petar Nenadic, a Telekom Veszprém játékosa

„Köszönjük a gratulációt! Szinte mindent elmondtak már az előttem szólók: alapvetően jól játszottunk, de ezúttal is volt egy rövid szakasz, amikor alábbhagyott a koncentrációnk, ugyanakkor a legfontosabb, hogy nyerni tudtunk. Nagyon tiszteljük a Portót, hatalmas dolog, amit Magnus és a klub véghezvitt az utóbbi pár évben. Szeretünk itt játszani, mindig jó a hangulat, ma is kedvesen fogadtak a portói szurkolók. Végül engedjék meg, hogy jóbarátomnak, Dejan Manaskovnak ajánljam a mai győzelmet, és mielőbb felépülést kívánjak neki!”

Rui Silva, az FC Porto játékosa

„Gratulálok a Veszprémnek, abszolút megérdemelt a győzelmük! Egy Veszprém-szintű csapat ellen nem fér bele, hogy már a meccs legelején hatgólos hátrányba kerüljünk. Könnyelmű hibákat vétettünk, amit a Veszprém könyörtelenül kihasznált. Nem adtuk fel, küzdöttünk az utolsó percig, sokat tanulhatunk a mai találkozóból.”

A két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Pick Szeged jövő szerdán a THW Kiel otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, a három sikerrel és egy vereséggel rendelkező Veszprém pedig csütörtökön az ugyancsak német Flensburg-Handewitt csapatát fogadja.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 4. forduló

A csoport:

Pick Szeged-Elverum HB (norvég) 30-34 (15-19)
Szeged:
Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 6, Blonz 1, Bodó 2, Bombac, Frimmel 1, Garciandía, Henigman, Mackovsek 5, Martins 5, Radivojevics 5 (4), Rea, Rosta 1, Sostaric 3, Tönnesen 1.
Elverum: Imsgard, Fries (kapusok), Fingren, Gröndahl 9 (4), Hedberg 1, Heldal 5, Johansson 3, Langaas 2, Larsen, Lien 2, Máthé 6, Moen Nilsen, Pettersen 4, Þorkelsson, Solstad 2, Vidovic.

Aalborg Handball (dán)-HC Meskov Breszt (fehérorosz) 34-33 (18-18)
THW Kiel (német)-HC PPD Zagreb (horvát) 36-28 (18-15)
HC Vardar 1961 (északmacedón)-Montpellier HB (francia) 25-31 (11-15)

A-csoport állása: 1. Aalborg 6 p (+17), 2. Kiel 6 p (+9), 3. Szeged 5 p (+8), 4. Montpellier 5 p (+5), 5. Vardar 5 p (+4), 6. Elverum 2 p (-1), 7. Zágráb 1 p (-27), 8. Breszt 0 p (-15).

B csoport:

FC Porto (portugál)-Telekom Veszprém 23-30 (10-16)
Porto:
Frandsen, Mitrevski, Rema (kapusok), Alves 1, Areia 5 (2), Borges, Cruz 1, Fernandes 1, Iturriza 3, Magalhaes 2, Mbenge 1, Oliveira 1, Salina, Silva 6, Sliskovic, Veitia.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek, Ilic, Jahja 4, Lauge Schmidt 2, Lékai, Ligetvári 1, Lukács, Mahé 4, Marguc 5 (4), Maqueda 3, Nenadics 8, Nilsson 2, Sipos, Strlek 1.

Lomza Vive Kielce (lengyel) – SG Flensburg-Handewitt (német) 37-29 (21-16)
PSG Handball (francia)-HC Motor Zaporozsje (ukrán) 40-32 (19-14)
Barca (spanyol)-C.S. Dinamo Bucuresti (román) 36-32 (19-14)

B-csoport állása: 1. Barca 6 p (+18), 2. Kielce 6 p (+9), 3. Veszprém 6 p (+8), 4. PSG 5 p (+16), 5. Porto 4 p (-8), 6. Bukarest 2 p (-13), 7. Zaporozsje 2 p (-17), 8. Flensburg 1 p (-13).

Forrás: handballveszprem.hu/MTI/pickhandball.hu