A Puskás Akadémia 4-1-re legyőzte a Ferencvárost

A Puskás Akadémia nagy meglepetésre – hátrányból fordítva – 4-1-re legyőzte a bajnok Ferencvárost vasárnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójának zárómérkőzésén.

Az Európa-liga rájátszásában érdekelt, emiatt tartalékos összeállításban kezdő Ferencváros kezdte lendületesebben a találkozót.

A 13. percben Radics rosszul hátrafelé passzolt labdája került Stefan Spirovski elé, a macedón középpályás a 200. NB I-es meccsét játszó Hegedüs Lajos fölött a bal felső sarokba ívelt (0–1).

A Puskás Akadémia – főleg hátul – sok hibával játszott, támadásai ritkán jelentettek veszélyt a fővárosi kapura. A szünet előtt néhány perccel mégis összejött a hazai egyenlítés.

A 41. percben Henty jobb oldali beadására érkezve Vanecek luftot rúgott ugyan, de Sós Bencének pont jól jött, aki a lecsorgó labdát tizenhárom méterről védhetetlenül vágta Gróf kapujába, a legjobbkor megszerezve első puskásos NB I-es gólját (1–1).

Fordulást követően megszerezte a vezetést a felcsúti gárda, miután a buktatásáért megítélt büntetőt Josip Knezevic magabiztosan értékesítette.

A bajnokcsapatot a bekapott gól sem rázta fel, továbbra is lassan szövögette támadásait, miközben a Puskás kedvére kontrázhatott, és Urblík József találatával tovább növelte előnyét.

A 79. percben az óriási kedvvel futballozó Henty ezúttal a bal oldalon kuszálta össze a Fradi-védelmet, beadását Vanecek mellel tette le Urblík Józsefnek, aki hatalmas lövést zúdított a bal felsőbe (3–1).

A 83. percben jött a kegyelemdöfés: Urblík megszerezte második gólját is, miután tíz méterről a jobb alsó sarokba ívelt Gróf fölött (4–1).

OTP Bank Liga, 4. forduló:

Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 4-1 (1-1)
Felcsút, 3864 néző, v.: Berke
Gól: Sós (40.), Knezevic (58. – 11-esből), Urblík (79., 83.), illetve Spirovski (12.)
PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – van Nieff (Spandler 81.), Radics (Urblík 23.) – Sós (Kiss T. 88.), Knezevic, Henty – Vanecek.
FTC: Gróf – Botka, Frimpong, Leandro (Boli 77.), Civic – Ihnatenko, Spirovski – Szerető (Lovrencsics 65.), Bőle (Isael 62.), Varga R. – Priskin.

Forrás: MTI/pfla.hu