A Puskás Akadémia legyőzte a Bayern Münchent

pfla_bayernA Bayern München legyőzésével kezdte meg szereplését a 10. Puskás-Suzuki Kupán a házigazda Puskás Akadémia U17-es labdarúgócsapata.

Az első negyedóra végén, egy bal oldali akciót követően Zsöllei centerezett a középen érkező Daróczihoz, akinek közeli lövését ismét védeni tudta a németek portása. A félidő vége előtt nem sokkal tizennyolc méterről Butler vállalkozott lövésre, ám szép löketét bravúrral tolta szögletre Ásványi Balázs, az U17-es válogatott kapusa.

A második játékrészben kiegyenlítettebb játék folyt a pályán. A 49. percben Tímári Daróczi labdáját lőtte közelről kapu mellé, majd két perccel később tizenöt méterről leadott lövését védte Topic. A 62. percben Ásványi ismét megmutatta kiváló reflexeit, miután Butler Bokroson megpattanó labdáját tudta bravúrral hárítani. A 79. percben jött a gól: Timári Norman ügyesen bújt ki középen, és 20 méterről a német kapu jobb alsó sarkába bombázott.

Timari_Norman

Puskás-Suzuki Kupa

A csoport:

Puskás Akadémia — Bayern München 1-0 (0-0)
Gól: Tímári Norman (79.)

A játéknap másik találkozóján a Budapest Honvéd 3-3-as döntetlent játszott a portugál Sporting Lisboa csapatával.

A kispestiek agresszívan és jól futballoztak, s Szendrei Norbert közeli találatával a vezetést is megszerezték az 5. percben (1–0). Két perccel később Kecskeméti László duplázta meg a vezetést egy szép, bal szélen vezetett akció révén (2–0).

Beletelt pár percbe, mielőtt a portugálok magukhoz tértek a gyors dupla okozta sokkból, de a második húsz percben sokat javult a játékuk, egyre inkább átvették a játék irányítását. Dominanciájuk gyümölcsözőnek bizonyult, egy szöglet után Inácio fejjel vette a be a kispesti kaput (2–1).

Honved_Sporting

A második félidő eleje meglehetősen brusztos futballt hozott Sporting-fölénnyel, az egyetlen ziccert is ők dolgozták ki, ám Silva pont Karcagi kezébe fejelt. A luzitán próbálkozások ellenére a gólt a Honvéd szerezte, amikor Kecskeméti 18 méteres lövése talált utat Cunha hálójába (3–1).

A Sporting persze nem adta fel, ám támadásaik nem bizonyultak elég veszélyesnek. Ennek ellenére sikerült közelebb kerülniük vetélytársukhoz, Szőts ugyanis a 70. percben tizenegyest ítélt Rui Reis lerántásáért, a büntetőt maga a sértett váltotta gólra (3–2). Caeiro beadása után Garrido még kihagyta a tökéletes egyenlítési lehetőséget, ám a portugáloknak mégiscsak sikerült egyenlíteniük a 79. percben, amikor Filipe Sissé vette át szépen mellel a labdát és a hálóba lőtt (3–3).

A pontegyenlőség esetén a helyezésekről döntő büntetőpárbajt 3–2-re a Sporting nyerte.

B csoport:

Budapest Honvéd — Sporting Lisboa 3-3 (2-1)
Gól: Szendrei (5.), Kecskeméti L.(7., 54.), ill. Inácio (28.), Reis (72. – 11-esből), Sissé (79.)