A Puskás Akadémia nyert Pakson is

A Paks hazai pályán 2-0-ra kikapott a Puskás Akadémiától a dobogóért küzdő csapatok mérkőzésén, a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának pénteki nyitányán.

Puskás Akadémia

Intenzív küzdelem zajlott a pályán, érződött, hogy a csapatok tisztában vannak a mérkőzés tétjével. Jó volt az iram, és az elején akadt gólveszély is. Később egyre több lett a szabálytalanság, a 26. percben már a harmadik sárga lapot mutatta fel Bogár Gergő játékvezető. Az idő előre haladtával többnyire a mezőnyben folyt a játék, a kapusoknak nem sok tennivalójuk volt.

A szünet után sem változott egy darabig a játék képe, a csapatok erejéből sokkal inkább az ellenfél akcióinak rombolására futotta, mintsem a saját támadásaik felépítésére. Egy alkalommal, a 64. percben veszélyes Puskás-kontra futott a bal oldalon, de Komáromi lövését Nagy Gergely védte. Ettől eltekintve továbbra is a harcosság, a küzdés dominált. Bő negyedóra volt hátra, amikor a csereként beáll Plsek nagyszerűen ugrott fel Brandon bal oldali beadására és 12 méterről a hazai kapuba fejelt.

A gól után volt esélye a hazai csapatnak az egyenlítésre, de a vendégek ellenakciói is veszélyesek voltak, ezek közül az utolsót Corbu kihasználta: Komáromi balról érkező labdáját passzolta a paksi kapuba. Ezzel a Puskás Akadémia nagy lépést tett a harmadik hely megszerzése felé.

A győzelemmel a vendégcsapat az ötödikről a harmadik helyre lépett előre. A Debrecen, amely ugyancsak a dobogóért harcol, szombaton megelőzheti a Puskás Akadémiát, de ehhez győznie kell a bajnok Ferencváros vendégeként.

A harmadikról a negyedik helyre visszacsúszó Paks vereségével eldőlt, hogy a második helyezett Kecskemét biztosan dobogós lesz, ezzel a Konferencia Liga selejtezőjében szerepelhet majd.

OTP Bank Liga, 32. forduló

Paksi FC – Puskás Akadémia FC 0-2 (0-0)
Paks, 2612 néző, v.: Bogár
Gól: Plsek (75.), Corbu (94.)
Paks: Nagy G. – Szélpál, Kinyik, Vas – Kovács (Sajbán, 46.), Papp, Windecker (Bőle, 77.), Balogh B. (Skribek, 61.), Szabó J. – Böde (Hahn, 61.), Varga B.
Puskás Akadémia: Markek – Szolnoki, Golla, Stronati – Bartolec (Plsek, 69.), Baluta, Batik, Favorov (Levi, 91.), Brandon – Gruber (Komáromi, 57.), Colley (Corbu, 69.)

Leoni győzte gólt szerzett Kisvárdán

Mivel a találkozónak nem volt igazi tétje, így mindkét együttes felszabadultan futballozott az első félidőben. A Vasas már a harmadik percben megszerezhette volna a vezetést, de ekkor a felső léc megmentette a hazaiakat. A fehérben futballozó angyalföldiek a félidő hajrájában Berecz révén jutottak előnyhöz, de a szünetig nem tudták kihúzni, hiszen egy fölösleges szabálytalanság után Mesanovic büntetőből, a ráadás ötödik percében egyenlített. Ez volt a Kisvárda történetének 200. élvonalbeli találata.

A szünetben a Vasas védelme „bennmaradt az öltözőben”, a hátsó alakulatból ugyanis egy perccel a második félidő elkezdése után mindenki csak nézte, hogy a Karabeljov által keresztbelőtt labdára Leoni csap le teljesen üresen a hosszúnál (2-1).

A jó kezdés után a második játékrészre nagyon csökkent a színvonal, a Vasas részéről Novothny próbálkozott rendületlenül, de sikertelenül, míg a Kisvárda inkább csak az eredmény megtartására törekedett.

A hajrában a Vasas próbálkozott többet, de nem tudott pontot rabolni idegenben.

A találkozónak nem volt jelentős tétje, ugyanis a tabella hatodik helyén álló Kisvárda már nem tud előrébb lépni.

Kisvárda Master Good – Vasas FC 2-1 (1-1)
Kisvárda, 2380 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Mesanovic (45+5.), Leoni (46.), illetve Berecz (39.)
Kisvárda: Petkovic – Hej (Navratil, 46.), Széles, Jovicic, Leoni – Lucas (Kovacic, 82.), Melnyik, Karabeljov (Ötvös, 71.) – Makowski (Camaj, 71.), Ilievski (Spasic, 71.), Mesanovic.
Vasas FC: Uram – Szivacski, Iyinbor, Baráth (Otigba, 57.), Ódor (Zimonyi, 87.) – Hinora, Berecz, Hidi (Sztojka, 63.), Szilágyi (Ihrig-Farkas, 55.)- Holender (Szalai J., 87.), Novothny.

1.  Ferencvárosi TC             31 19   6   6    61-29  63 pont
 2.  Kecskeméti TE               31 14  12   5    47-29  54
 3.  Puskás Akadémia FC          32 13  11   8    46-41  50