A Rijekában vesztes Szolnok még egy meccsre kényszerül

Szolnoki védekezés. Fotó: Doba István

A Szolnok 9–7-re kikapott a Primorje Rijeka vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó fordulójában. A magyar együttes így a második helyen zárt, azaz nem jutott egyből a sorozat elődöntőjébe. A final sixben mérkőznie kell a legjobb négy közé kerülésért.

A Primorje elleni találkozónak hatalmas tétje volt. Előzetesen tudni lehetett, hogy a győztes (döntetlennel pedig a Szolnok) megnyeri a csoportot, és nemcsak bejut a hatos döntőbe, hanem rögtön az elődöntőben is találja magát, elkerülve a Reccót.

Nagyon jól kezdett a magyar együttes: a kézműtétje miatt négy Bajnokok Ligája-találkozót kihagyó, most visszatérő Kis Gábor, valamint Varga Dénes és Tóth Márton góljával 3–0-s vezetésre tett szert a Szolnok. Damir Buric csak nem sokkal az első szünet előtt tudta megszerezni a Primorje első találatát.

A folytatás azonban jobban sikerült a hazaiaknak, Marko Elez hatalmas akciógóljával és Cosmin Radu közelijével a második játékrészben egyenlített a Rijeka. Sajnos a magyar csapat ebben az időszakban teljesen visszaesett támadásban. A nagyszünetben 3–3 állt az eredményjelzőn.

A harmadik felvonásban Petar Muslim szabaddobásból és ötméteresből is gólt dobott a Szolnoknak, de Milan Alekszics és Varga Dániel gondoskodott arról, hogy egyenlő állással, 5–5-tel vágjanak neki a felek az utolsó játékrésznek.

A negyedik negyed közepén Zsivko Gocics még a vezetést is megszerezte a Szolnoknak – ekkor karnyújtásnyira került a csoportgyőzelem. A hajrára azonban elfáradt a magyar együttes. Xavi García előbb egy gyönyörű ejtéssel egyenlített, majd kettős emberelőnyben sem remegett meg a keze három és fél perccel a vége előtt.

A hajrában pedig csak nem akart összejönni a csoportgyőzelmet érő szolnoki gól. Sőt! Az utolsó fél percben Radu végleg eldöntötte a mérkőzést – a Primorje Rijeka 9–7-re nyert, s megnyerte a B-csoportot.