A Schalke 04 nyert Madridban, de kiesett

Ronaldo_440A Real Madrid és az FC Porto jutott be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A spanyolok óriási meglepetésre hazai pályán kaptak ki a Schalke 04-től, míg az FC Porto könnyedén nyert az FC Basel ellen.

A 20. percben Christian Fuchs ballal helyezett a kapuba (0-1), öt perccel később Kroos beadását Cristiano Ronaldo fejelte a Schalke 04 kapujába (1-1).

Klaas-Jan Huntelaar előbb 20 méterről, kapásból bombázott a bal felső sarokra pontosan a kapufa és a keresztléc találkozásánál, majd az Iker Casillasról kipattanó labdát helyezte a hálóba (1-2).

Még az első félidő végén Fabio Coentrao tökéletes beadássa után Cristinao Ronaldo fejelt a léc alá (2-2).

Az 52. percben Karim Benzema Coentraaótól kapta vissza a labdát, majd a 16-oson befelé cselezve végül kilőtte a bal alsó sarkot (3-2).

Öt perccel később a mindössze 19 éves Leroy Sané parádésan tekerte el a labdát Iker Casillas mellett a kapu jobb oldalába (3-3).

A 84. percben Huntelaar tört kapura, majd 15 méterről lőtt a léc alá (3-4).

A hajrában Iker Casilas előbb Sane, majd Höwedes lövését is megfogta. Sőt, a spanyol kapusnak a 93. percben még egy német szöglet után is le kellett húznia a labdát…

A Real Madrid utoljára tavaly március 23-án kapott hazai pályán négy gólt. Akkor Iniesta találata után Lionel Messi mesterhármasával nyert az FC Barcelona 4-3-ra a Bernabeuban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés:

Real Madrid-Schalke 04 3-4 (2-2)
Madrid, Santiago Bernabeu-stadion, 69 986 néző. Vezette: Damir Skomina (szlovén)
Gól: C. Ronaldo (25., 45.), Benzema (52.), ill. Fuchs (20.), Huntelaar (40., 84.), Sané (57.)
Real Madrid: Casillas – Arbeloa (Nacho, 82.), Pepe, Varane, Fabio Coentrao (Marcelo, 58.) – T. Kroos – Khedira (Modric, 58.), Isco – Bale, Cristiano Ronaldo – Benzema.
Schalke 04: Wellenreuther – Höwedes, Matip, Nastasic – Barnetta (Uchida, 81.), Fuchs – Neustädter – Höger (Goretzka, 57.), M. Meyer – Choupo-Moting (Sané, 28.), Huntelaar.

Továbbjutott 5-4-es összesítéssel a Real Madrid!

Casillas_Huntelaar

Fotók: Kicker.de

Portóban a 14. percben Tellóval szemben szabálytalankodott a veterán Walter Samuel. A hazaiak javára megítélt szabadrúgást Yacine Brahimi tökéletesen tekerte 17 méterről a bal felső sarokba (1-0).

A 20. percben a hazaiak kapusa Fabiano Freitas terítette le saját csapattársát. Danilo a kapus jobb vállával ütközött, elterült a földön és egy pillanatra az eszméletét is elveszíthette. A brazil játékost a pályán elsősegélyben részesítették, kapott egy nyakmerevítőt is, majd mentővel kórházba szállították.

A második félidő elején BRahimi adott gólpasszt Hector Herrerának, aki távolról lőtte ki a bal alsó sarkot (2-0).

Az 57. percben Casemiro szabadrúgásból lőtt óriási gólt, mintegy 22 méterről a jobb felső sarokba (3-0).

Végül a 76. percben Vincent Aboubakar 18 méterről bombázott a bal felsőbe (4-0).

FC Porto-FC Basel 4-0 (1-0)
Portó, Estadio do Dragao, 40 000 néző. Vezette: Jonas Eriksson (svéd)
Gól: Brahimi (14.), H. Herrera (47.), Casemiro (57.), Aboubakar (76.)
Kiállítva: Samuel (91.)
FCP: Fabiano Freitas – Danilo (Martins, 22.), Maicon, Marcano, Alex Sandro – Casemiro – Herrera, Evandro (Ricardo Quaresma, 79.) – Tello, Brahimi (Ruben Neves, 73.) – Aboubakar.
Basel: Vaclik – T. Xhaka, Schär (Embolo, 58.), Samuel, Safari – F. Frei (Kakitani, 63.), Elneny – Zuffi – Gonzalez, Gashi (Calla, 77.) – Streller.

Továbbjutott 5-1-es összesítéssel a Porto.