A sereghajtó Újpest pontot szerzett Mezőkövesden

A sereghajtó Újpest 2-2-es döntetlent játszott a Mezőkövesd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának első szombati mérkőzésén. MTK döntetlent játszott a Debrecennel.

Fotó: Gál Péter

Noha az Újpest már az első percben kapura lövéssel veszélyeztetett, mégis a Mezőkövesd kezdte jobban a mérkőzést, mivel nemcsak többet birtokolta a labdát, hanem irányította is a játékot.

Jurina vezető találata után visszavett a tempóból a hazai csapat, ez pedig megbosszulta magát, mert Kocsis egy szerencsétlen mozdulattal saját kapujába fejelte a labdát, így egyenlített az Újpest. A fővárosiak a szünetben akár már vezethettek volna is, de Kone a kapufát találta el.

A második félidő a két büntetőterület közötti mezőnyjátékkal telt, mígnem a Mezőkövesd egy megpattanó lövéssel ismét előnybe került. Hátrányban Michael Oenning vezetőedző hármas cserével próbálta felrázni az együttesét, amely a frissítés hatására nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt.

A lila-fehérek a hajrában kifejezetten veszélyesen futballoztak, előbb újabb kapufáig jutottak, majd az egyenlítés is összejött. Az utolsó percekben mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, de az Újpest a harmadik kapufája után még 11-esből sem tudott betalálni, így maradt a pontosztozkodás.

Supka Attila, a Mezőkövesd vezetőedzője

„Ezen a mérkőzésen nem játszottunk olyan lendületesen, mint a Debrecen és a Budapest Honvéd ellen, fáradtak voltak a játékosaim, sokat kivett belőlük a Honvéd elleni és a szerdai 120 perces Szeged elleni találkozó. Ennek ellenére jól kezdtünk, a széleken jól bontottuk meg ellenfelünk védekezését és a vezetést is sikerült megszereznünk. Úgy érzem a bekapott gól megfogta a csapatot, de szünet után újra előnybe kerültünk. 2-1 után le kellett volna hozni a meccset, azonban a fáradtság kiütközött. Úgy gondolom, hogy az 1 pontot is meg kell becsülni, 3 mérkőzésen 7 pontot szereztünk, ez jó teljesítmény. Bízom benne, hogy a Paks elleni meccsen frissebbek leszünk, szeretnénk jó játékkal három pontot szerezni a válogatott szünet előtt.”

A pontosztozkodással mindkét gárda három kör óta veretlen.

Michael Oenning, az Újpest FC vezetőedzője

„Úgy érzem, hogy elveszítettünk két pontot, 2-1-es hazai vezetés után nagy nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, a hajrában kiharcoltunk egy 11-est, ami óriási lehetőség volt a győzelem megszerzéséhez, sajnos nem tudtuk kihasználni. Csalódott vagyok az eredmény miatt, viszont nagyon jól játszottunk. A helyzetkihasználáson mindenképpen javítanunk kell az elkövetkezendő időszakban, de nagyon sok jó dolgot láttam a mérkőzésen, a csapat mentalitását mindenképpen dicséret illeti.”

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC 2-2 (1-1)
Mezőkövesd, v.: Solymosi
Gól: Jurina (18.), Kutrumpisz (61., öngól), illetve Kocsis (26., öngól), Bjelos (81.)
Mezőkövesd: Tordai – Farkas, Kocsis, Szépe, Lakveheliani (Vadnai, 78.) – Karnyicki, Cseke (Chrien, 60.) – Nagy D. (Calcan, 30.), Vojtus (Drazic, 60.), Cseri (Madarász, 78.) – Jurina.
Újpest FC: Banai – Kastrati (Simon K., 79.), Diaby, Kutrumpisz, Antonov – Mitrovic, Mack – Beridze (Viana, 65.), Katona (Bjelos, 65.), Csongvai – Kone (Tallo, 65.)

A MTK döntetlent játszott a Debrecennel

Bátran, de sok hibával kezdett a vendégcsapat, ebből nemcsak megélt, hanem a 12. percben vezetéshez is jutott a házigazda Miovski révén. A folytatásban az MTK kontroll alatt tartotta a mérkőzést, de játékát sok pontatlanság jellemezte, miként a Debrecennek sem sikerült javulni. A labda ritkán került a kapuk elé, így a szünetig csupán Ugrai és Miovski egy-egy veszélyes lövését láthatták a nézők.

A fordulás után jobb összpontosítással mezőnyfölényhez jutott, és beszorította ellenfelét a DVSC, amely a 65. percben Ferenczi góljával egyenlített. Támadásban maradt a vendégcsapat, az MTK a hajráig saját térfelén a védekezésre koncentrált, akkor azonban feljebb tudta tolni a játékát, de lefújásig már csak két lehetőség adódott a hazaiak előtt, az eredmény nem változott.

A Debrecen immár öt forduló óta nyeretlen az NB I-ben, ami jelenleg leghosszabb aktív nyeretlenségi sorozat a magyar bajnokságban. A DVSC – amelyet a hétközi edzőmenesztés után már nem a Huszti Szabolcs, Toldi Gábor páros, hanem ideiglenes megbízatással a Jeremiás Gergő, Dombi Tibor duó irányított – ebben a szakaszban három vereség mellett másodszor ért el döntetlent.

Teodoru Vaszilisz: Az első játékrészben megérdemelten szereztünk vezetést, szünet után nagyon rosszul játszottunk. Igazságos döntetlen született.

Jeremiás Gergő: Az első félidőben kimondottan rosszul futballoztunk, de a második félidőre sikerült a védekezésünket stabilizálni és rúgtunk egy szép gólt is. Azok után, ami a héten történt, meg kell becsülnünk ezt a pontot. Olyan energiákat is mozgósítottak a srácok, amelyekről nem is feltétlenül tudták, hogy léteznek.

MTK Budapest-Debreceni VSC 1-1 (1-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2231 néző, v.: Káprály
Gól: Miovski (12.), illetve Ferenczi (65.)
MTK: Mijatovic – Balázs B., Varju, Ferreira, Herrera – Ramadani, Weir – Kovácsréti (Vancsa, 67.), Dimitrov (Mezei Sz., 63.), Grozav – Miovski.
DVSC: Gróf – M. Nikolic, Deslandes, Korhut (Szujó, 87.) – Bévárdi, Baráth, Varga J. (Gyönyörű, 87.), Ferenczi – Ugrai (Tischler, 60.) – Pintér (Soltész, 72.), Sós (Babunski, 87.)

Forrás: DVSC/mezokovesdzsory.hu/MTI