A Siófok idegenben is legyőzte a Moldét

A Siófok KC 32-29-re nyert a norvég Molde Elite otthonában, míg a Mosonmagyaróvár 28-26-ra kikapott a dán Ikast HB otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában.

Siófok
Sirián Szederke négy lövésből négy gólt szerzett

A vendégek keretéből Lakatos Rita, Lapos Laura és Török Lilly hiányzott.

Kajdon Blanka irányításával jól kezdett a Siófok és 3-0-ra ellépett, de a védekezése nem volt megfelelő, így a kilencedik percben – az Európa-bajnok Thale Rushfeldt Deila vezérletével – egyenlítettek a norvégok (6-6). A vezetést azonban nem tudták átvenni, mivel a magyar csapat védekezése hatékonyabbá vált, így a 22. percben már 14-9-es előnyben volt. A folytatásban is pontosabban kézilabdázott a Siófok: eredményesen támadott, védekezésben pedig meg tudta akadályozni a Molde gyors akcióit, és a szünetben hat találattal vezetett.

A második felvonást sorozatban négy góllal kezdték a norvégok, de Uros Bregar vezetőedző időkérése után ismét pontosabb vált a magyar együttes játéka, és egy 5-1-es szériával megint ellépett (25-19). Ezzel még nem dőlt el a meccs, mivel továbbra is hullámzó volt a játék és az eredmény alakulása is. A vendégek újra hibákat követtek el, a Molde 28-25-re felzárkózott, a továbbiakban viszont felváltva estek a gólok, így a Siófok végül három találattal győzött.

Papp Nikoletta hét, Dejana Milosavljevic hat góllal, Marina Rajcic tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Thale Rushfeldt Deila hétszer talált be.

A három győzelemmel és egy vereséggel csoportja második helyén álló Siófok jövő szombaton a francia Besancont fogadja a második számú európai kupasorozat csoportkörében. A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.

Az Ikast otthonában veszített a Mosonmagyaróvár

Az első három gólt a hazaiak szerezték, de a teljes kerettel érkezett vendégek előtt jó esély kínálkozott az egyenlítésre, mivel a 11. percben több mint másfél percre kettős emberelőnybe kerültek. Bár a Mosonmagyaróvár védekezése nem működött hibátlanul, előbb 7-6-ra felzárkózott, majd 10-9-nél már vezetett, ekkor a dánok időt kértek.

A folytatásban megint sokkal pontosabban, összeszedettebben kézilabdázott az Ikast, és 13-10-es hátrányban már Gyurka János vezetőedzőnek kellett időt kérnie. Játékosai csaknem kilenc percig nem találtak be, de az első félidő utolsó két gólját ők lőtték, így a dánok csak kettővel álltak jobban a szünetben.

A második felvonást is az Ikast kezdte jobban (19-14), de a forgatókönyv hasonló volt, mint a meccs elején: a vendégek egy 5-1-es szériával megint feljöttek mínusz egyre. A dánok a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra váltottak, és bár jó néhány hibát elkövettek, ezeket a magyar csapat nem tudta kihasználni, az 54. percben pedig gyakorlatilag eldőlt a találkozó (26-22).

Tóth Eszter és Tóth Nikolett hat-hat, Lancz Barbora négy góllal, Mistina Kitty három, Szemerey Zsófia tíz védéssel zárt. A túloldalon Ingvild Bakkerud hat, Cecilie Höjgaard Brandt öt alkalommal talált be, Jessica Ryde és Andrea Austmo Pedersen egyaránt öt védést mutatott be.

Az egy győzelemmel és három vereséggel csoportja harmadik helyén álló Mosonmagyaróvár egy hét múlva a norvég Fana IL vendége lesz a második számú európai kupasorozat csoportkörében. A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.

Női kézilabda Európa-liga

A csoport

Molde Elite (norvég) – Siófok KC 29-32 (14-20)
Molde:
Römer, Karlsen (kapusok), Alver 5, Blegen Stensrud, Fossheim 4, Hjelme Dalen, Larsen 4, Marsenic 1, Nypan 1, Obaidli 3, Rushfeldt 7, Sanner, Skinnehaugen 2, Strand 1, Vatne 1.
Siófok: Rajcsics, Herczeg, Csapó Ki. (kapusok), Abdourahim, Debreczeni-Klivinyi 3, Juhász, Kajdon 3, Kojic, Mavsar 3, Milosavljevic 6, N’diaye 3, Papp 7, Puhalák 2, Sirián 4, Such 1, Wald.

BV Borussia Dortmund (német)–ES Besancon Feminin (francia) 31-21 (16-8)

A csoport állása: 1. Dortmund 6 p, 2. Siófok 6 p, 3. Besancon 4 p, 4. Molde 0 p

B csoport

Ikast HB (dán) – Motherson Mosonmagyaróvári KC 28-26 (15-13)
Ikast:
Ryde, Austmo Pedersen (kapusok), Bakkerud 6, Brandt 5, Ebler, Friis, Hougaard 2, Iversen, Jensen, Johansen, Lindqvist 2, Mortensen 4, Pedersen, Petersen 4, Scaglione 3, Skogrand 2.
Mosonmagyaróvár: Szemerey, Mistina (kapusok), Albek 2, Bardi, Csire, Faragó, Ivancok 3, Kovács P., Lancz 4, Mihály 1, Pásztor 2, Stranigg, Sztankovics 1, Tóth E. 6, Tóth N. 6, Tóth G. 1.

Neptunes de Nantes (francia)–Fana (norvég) 29-21 (14-12)

A csoport állása: 1. Ikast 8 p, 2. Nantes 4 p, 3. Mosonmagyaróvár 2 p, 4. Fana 2 p

Forrás: MKSZ / MTI