A Sopron Basket kiütötte a PINKK Pécset

A címvédő Sopron Basket hazai környezetben 94-28-ra lelépte a PINKK Pécsi 424 együttesét a női kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén.

Varga Alíz
A meccs emberének választott Varga Alíz 20 pontja mellett leszedett 13 lepattanót

A hazaiak az esélyeknek megfelelően már a nagyszünetre jelentős, harmincpontos előnyre tettek szert (49-19), majd a különbség az összecsapás második felében tovább nőtt. A vendégcsapat a harmadik és a negyedik negyedben összesen kilenc pontra volt képes.

A Sopron 12/1-es győzelmi mutatóval áll az élen, a PINKK nyeretlenül, 13 vereséggel utolsó.

Gáspár Dávid, a Sopron vezetőedzője

„Az egész mérkőzés folyamán az elvárt ritmust diktáltuk támadásban és védekezésben egyaránt. Ez is volt az előzetes kérésem, hogy azt a szintet hozzuk, amit edzésen is egy adott helyzetben elvárunk. Ez megvalósult! Nagyon sok fiatal játékosunk tudott ma huzamosabb ideig a pályán lenni. Nagyon tetszett a játékuk, a hozzáállásuk, ahogy jelen voltak a pályán. Persze buta eladott labdák is becsúsztak, de jóleső érzés volt, hogy a padról bejövő, más meccsen kevesebb szerephez jutók éltek a lehetőséggel. Annak is örülök, hogy Alíz sokoldalú játékot mutatott. Bár neki erőssége a külső dobás, ma az nem valósult meg, de más helyekről nagyon jól dolgozott. Szeretném, hogy ő is lássa, hogy sokrétű ez a játék, ahogy ma is mutatta, sok mindent lehet a pályán tenni, van hova fejlődni. Összességében tetszett a mérkőzés, köszönjük a jókívánságokat, ugyanezt kívánom vendégeinknek is!”

Kovács Dénes, a Pécs vezetőedzője

„Gratulálok a Sopronnak, a játék minden elemében alaposan felülmúltak minket. Nehezen tudom megérteni, hogy egy ilyen mérkőzésen, ahol teher nélkül léphettünk pályára, miért nem tudtunk semmit hozzátenni a játékunkhoz. Ilyen helyzetben, mint a miénk, sokan azt mondják, hogy a védekezést kell összerakni, de amíg nem vállaljuk fel a megfelelő dobóhelyzeteket, és rossz döntéseket hozunk támadásban, addig rengeteg kosarat fogunk kapni az átmenetekből. Sokat kell tehát előre lépnünk támadásban és védekezésben is! A Sopronnal nem vagyunk egy szinten, de ellenük is minden helyzetet fel kell vállalni ahhoz, hogy bárkivel egyenlő ellenfelek lehessünk. Ezeken el kell gondolkoznunk, és meg kell próbálnunk előbbre lépni! Sok sikert a Sopronnak a minden színtéren!”