A Sopron Basket megnyerte első hazai mérkőzését

A Sopron Basket hazai pályán kilenc ponttal legyőzte az olasz Schiót csütörtökön a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában, ezzel továbbra is százszázalékos.

Fegyverneky Zsófia. Fotó: FIBA

A magyar bajnok két idegenbeli diadallal kezdte a szezont, Gáspár Dávid együttese a spanyol Girona után a múlt héten a lengyel Gdynia otthonában is nyert. Harmadik ellenfelét már hazai pályán, a Novomatic Arénában fogadta a Sopron, amely az NB I-ben 5/0-ás mérleggel büszkélkedhetett.

A bajnoki ezüstérmes és friss Szuperkupa-győztes Schio – amely ugyancsak veretlen odahaza – a selejtezőből verekedte fel magát a kontinentális elitsorozat főtáblájára, és 1/1-es mutatóval érkezett Magyarországra. A két gárda eddig 14-szer csapott össze az Euroligában, a Sopron 8-6-ra vezetett a párharcban.

A 15. csata 6-0-ás hazai rohammal indult, ám az ellenfél főként a lett Kitija Laksa három triplájával 18-21-re fordított. A folytatásban a 208 centis Határ Bernadett vezette soproniak egy 13-4-es szakasszal ismét lendületbe jöttek, a félidő hajrája viszont megint az olaszoké lett, így a nagyszünetben 36-36 volt az állás.

Az első 20 perc statisztikájából kitűnt, hogy a vendégek egyszer sem álltak a büntetővonalra, míg a Sopron tízszer is, közben pedig a zöld-sárgák egyetlen hármast sem dobtak, a Schio viszont hatszor is betalált távolról.

Fordulás után a 12. magyar triplakísérlet végre célba ért Fegyverneky Zsófia jóvoltából, majd a csapatkapitány következő támadásból is hármast szerzett. Az északolasz csapat egy látványos „leolvadás” eredményeként öt perc alatt csak két pontot hozott össze, a franciákkal nyáron olimpiai bronzérmes Gabby Williams közben szorgosan termelte a kosarakat, így az utolsó játékrész 56-48-ról indult.

Ebben az elmúlt három szezonban négyes döntőbe jutott soproniak kiváló védekezéssel 11 pontra megléptek, innen pedig már nem volt visszaút a Schio számára.

Gáspár Dávid, a Sopron Basket vezetőedzője

„Nagyon boldog vagyok, hogy olyan játékosokat tudok edzeni, akik hiszen a tervben és az utolsó percig mindent beleadnak, soha nem adják fel! Vannak nehézségeink, de nem ezeken aggodalmaskodunk, hanem dolgozunk. Ez történt ma is. Jól kezeltük a szituációkat, felvettük a harcot a rivális nagyszerû játékosaival. Nagyon büszke vagyok a csapatra! A legjobbakat kívánom ellenfelünknek, és biztos vagyok benne, hogy legközelebb is ilyen mentalitással futunk ki a parkettre!”

A meccs hőse Határ Bernadett lett 25 ponttal és 12 lepattanóval

Határ Bernadett. Fotó: FIBA

Gabby Williams: „Nagyon büszke vagyok arra, ahogy ma küzdöttünk! Kemény ellenfél volt a Schio, de összetartó egységet mutatva, remekül dolgoztunk egymásért!”

Női kosárlabda Euroliga

B csoport, 3. forduló:

Sopron Basket – Beretta Famila Schio 67-58 (21-21, 15-15, 20-12, 11-10)
Sopron Basket: Fegyverneky 8/6, Jovanovic 11, Williams 17, Varga A. 2, Határ B. 25. Csere: Varga S. 4, Gaye – .
Schio: Sottana 4, Mestdagh 8/6, Laksa 17/15, Gruda 12, Collier 4. Csere: André 6, Dotto 3/3, Verona 2, Crippa 2, Keys –

A százszázalékos Sopron jövő szerdán az 1/2-es mérleggel álló, török Fenerbahcéhoz látogat.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezett pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerül.

Forrás: MTI/wb-sopron.com