A Sopron hosszabbítás után szenvedett vereséget Olaszországban

A Sopron Basket hosszabbítás után 71-70-re alulmaradt az olasz Schio vendégeként kedden a női kosárlabda Euroliga 10. fordulójában.

Kim Mesdagh és Nevena Jovanovic. Fotó: FIBA

Az elmúlt három idényben rendre négyes döntőbe jutó és az NB I-ben százszázalékos Sopron egy hete 6/3-ra javította győzelmi mérlegét a sereghajtó lengyel Gdynia ellen, és csak rosszabb kosárkülönbségével szorult a második helyre a spanyol Girona mögött a B jelű nyolcasban. A Schio 5/4-gyel a negyedik helyen állt.

A két csapat októberi, soproni meccsét a magyar bajnok nyerte 67-58-ra, főként az év magyar játékosává választott Határ Bernadett 25 és a franciákkal Tokióban olimpiai bronzérmes Gabby Williams 17 pontja révén.

Az olaszországi „visszavágón” Gáspár Dávid vezetőedző együttese jól kezdett, és a negyedik negyedet hétpontos (54-47) előnnyel várta. A házigazdák azonban 15-8-as játékrésszel túlórára mentették a mérkőzést, majd a ráadásban egy ponttal jobbnak bizonyultak.

Az utolsó soproni kísérlet lejött a gyűrűről.

Női kosárlabda Euroliga

B csoport, 10. forduló:

Beretta Familia Schio (olasz)-Sopron Basket 71-70 (14-19, 21-22, 12-13, 15-8, 9-8) – hosszabbítás után
Schio: Dotto 2, De Shields 16, Laksa 5/3, Keys 10, Gruda 18. Csere: Mestdagh 7/3, Verona 6, Andre 5, Crippa 2.
Sopron Basket: January 18/12, Peddy 14/3, Williams 3, Brooks 16/6, Határ 6. Csere: Jovanovic 8, Varga A. 3, Gaye 2, Fegyverneky –

A Sopron január 13-án a török Fenerbahcét fogadja.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezettek pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerülnek.