A Soroksár kiütötte a Budaörsöt

A Békéscsaba nyerte a keleti rangadót. Fotó: Lehoczky Péter/beol.hu

A Soroksár hazai pályán győzte le 5-0-ra a Budaörs csapatát, míg a Siófok szintén 5-0-ra nyert Szegeden a labdarúgó NB II vasárnapi, 17. fordulójában.

Soroksáron Lovrencsics Balázs duplázott, míg a szegedi mérkőzésen Petneházi Márk négy góllal járult hozzá a Siófok győzelméhez.

A Balmazújváros Szolnokon játszott 1-1-es döntetlent, így a Soroksár egy pontra megközelítette a listavezetőt.

A Puskás Akadémia FC hazai pályán Lencse László góljával 1-0-ra legyőzte a Cegléd csapatát.

A Békéscsaba nyerte a keleti rangadót, Zoran Szpisljak csapata 3-0-ra nyert a Nyíregyháza Spartacus ellen. A Kórház utcában mindhárom találat az első félidőben született.

Zoran Szpisljak: „Elismerés jár a csapat tagjainak. Több lehetőségünk volt, amelyeket most jó százalékkal használtunk ki. A második félidőben átadtuk a területet a vendégeknek, és végig fegyelmezetten futballoztunk.”

Véber György: „Az első félidőben eldőlt, a Békéscsaba háromszor lőtt kapura, és három gólt szerzett. Nekünk dolgozni kell a hibák kijavításán.”

Merkantil NB II, 17. forduló:

Soroksár – Budaörs 5-0 (3-0)
Gól: Huszák Tamás (28.), Lovrencsics Balázs (34., 62.), Gengeliczki Gergő (42.), Bajzát Péter (75.)

SZEOL SC – BFC Siófok 0-5 (0-2)
Gól: Petneházi Márk (34., 55., 59., 76.), Gréczi Gábor János (40.)

Puskás Akadémia-Cegléd 1-0 (1-0)
Gól: Lencse László (4.)

Csákvár-ZTE FC 2-2 (1-1)
Gól: MOlnár Tibor (32., 90+1.), ill. Ekker Milán (2.), Bobál Gergely (48.)

Kozármisleny – Vác 0-1 (0-1)
Gól: Mátyás Zsolt (28.)

Békéscsaba – Nyíregyháza Spartacus 3-0 (3-0)
Gól: Gránicz Patrik (15.), Nagy István (34.), Bagi István (38.)

Szolnoki MÁV FC – Balmazújváros 1-1 (0-1)
Gól: Rokszin ÁDám (68.), ill. Farkas Balázs (15.)

Cigánd SE – Mosonmagyaróvár 0-1 (0-1)
Gól: Zsirai Martin (10.)

Kisvárda – Szeged 2011 1-0 (1-0)
Gól: Gosztonyi András (18.)

Swietelsky-Sopron – Dorog 0-0

Az élcsoport: 1. Balmazújváros 33 pont, 2. Soroksár 32 (34-18), 3. Kisvárda 32 (27-13)