A spanyolok jutottak a vízilabda Világkupa szuperdöntő fináléjába

A félidőben még csak két góllal vezettek a spanyolok, de az utolsó nyolc perc előtt már öt gólra hízott a különbség, s ezt már nem tudta ledolgozni a magyar válogatott – ezúttal pont a védekezés nem jött össze, így Varga Zsolt együttese nem jutott be a Los Angeles-i világkupa-szuperdöntő fináléjába.

Unai Aguirre oroszlánrészt vállalt a regnáló világbajnok sikeréből (Fotó: waterpolo.hu)

Az első játékrész nagy küzdelmet, s minössze egy gólt hozott: a spanyol Munarriz távoli bombája lécről pattant a magyar kapuba.

A második negyedben Munarriz keze ismét elsült, majd egy centergóllal már háromra hízott a spanyol előny. Ezután Angyal Dániel góllal jelezte, hogy a magyar csapat is játékban van, s ezt további kettő gól (szerzői Jansik, illetve újfent Angyal voltak) követte, de a hispánok végig egy lépéssel a mieink előtt jártak, így kétgólos vezetéssel vonulhattak a szünetre.

A világbajnok együttes a harmadik játékrészben begyújtotta a rakétákat,

míg Varga Zsolt fiai csupán egy góllal tudtak válaszolni a négy spanyol találatra (Fekete volt a gólszerző). A záró negyedet már a magyar válogatott nyerte 4–1-re, de ez már csak arra volt jó, hogy vállalható mértékűvé tegye a vereséget, hiszen a mérkőzés nagyobb részében a spanyolok játszottak jobban.

A meccs embere a parádésan védő spanyol kapus, Unai Aguirre volt

– magyar oldalon Lévai Márton mindent megtett, de a védelem több alkalommal is cserben hagyta.

„Sok meglepő nem történt, mintha egy harmadik alkalmat találtunk volna egy újabb edzőmeccsre. A spanyolok, akárcsak az elmúlt másfél hétben, a közös készülés alkalmával, dinamikusan játszottak, tisztább lövésekkel dolgoztak hátulról, meg közelebb is tudtak kerülni a kelleténél, ez jelentette a különbséget. Ez a rész nekünk még nincs meg, fejlődnünk kell lövőerőben, ami a következő időszak feladata – miképp az is, hogy még jobban kialakuljon, az ilyen típusú zónáknál mikor honnan kell lőni. Nyilván tanulunk mindenből, ebből a mérkőzésből is – egyébként is vallom, sok dolgot csinálnak nagyon jól más csapatok, így a spanyolok vagy az olaszok, amiket el kell tanulnunk tőlük, mert ez jelentheti az előrelépést. És persze az sem változott, hogy alapvetően egyvalamiben hiszek: munka-munka-munka” – érdékelt a waterpolo.hu-nak Varga Zsolt szövetségi kapitány.

A magyar válogatott a bronzéremért az Egyesült Államokkal fog összecsapni hétfő hajnali 2 órakor.

VÍZILABDA
VILÁGKUPA-SZUPERDÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ
Spanyolország–Magyarország 10–8
(1–0, 4–3, 4–1, 1–4)
Gólok: Munarriz 3, Sanahuja, Tahull 2–2, Larumbe, Cabanas, Mallarach, ill. Vámos, Angyal 2–2, Jansik, Fekete, Manhercz, Nagy

AZ 5–8. HELYÉRT
Görögország–Németország 19–6,
Románia–Szerbia 17–14