A Szeged 5-0-ra győzött Miskolcon

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia 5-0-ra kiütötte a DVTK-t vasárnap a labdarúgó NB II 30. fordulójának rangadóján és zárómérkőzésén.

A 12. percben a Csákvár érintésével Mezőkövesdről érkezett Bencze Márk egy jól eltalált lövéssel a legjobbkor szerezte első szegedi gólját (0-1).

A 20. percben Horváth Krisztofer végzett el szabadrúgást, Vári Barnabás remekül érkezett a hosszún belsővel a kapuba továbbított (0-2).

A 33. percben Ódor Márton szerzett labdát, Gajdos Zsolthoz passzolt, aki keresztbe lőtt a 16-oson belül, az érkező Csoboth Kevin állítás nélkül a bal sarokba lőtt (0-3).

Az első félidő legutolsó percében Könyves Norbert megpattanó lövésénél Molnár F. Tamásnak kellett bravúrral védenie.

A 49. percben Horváth Krisztoferrel szemben Szatmári szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a büntetőt a sértett a szokásos magabiztossággal lőtte a hálóba (0-4)

Három perccel később Gajdos Zsolttal szemben Keller Zsolt szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető piros lapot adott a diósgyőri labdarúgónak, és újabb tizenegyest ítélt. Horváth Krisztofer most sem hibázott (0-5).

Dragan Vukmir, a Szeged-Csanád vezetőedzője

„Gratulálok a csapat hozzááláásáért és a teljesítményért, megérdemeltük a győzelmet. Azért dolgoztunk, hogy megszerezzük a három pontot, ami sikerült is. Sok mindenben jobbak voltunk,  hozzáálásban, tempóban, játékban. A DVTK többet birtokolta a labdát, de volt elképzelésünk mit akarunk, ezért sikerült.”

Az éllovas Vasas hazai pályán 6-0-ra legyőzte a Békéscsabát

Az angyalföldi gárda sorozatban hatodik sikerét aratta a pontvadászatban. A Fáy utcában Ihrig-Farkas Sebestyén mesterhármast ért, a Vasas utolsó találatát a mindössze 18 éves Szilágyi Szabolcs jegyezte, aki mindössze tíz perce volt a pályán.

A CSákvár 5-1-re nyert a III. kerület ellen, a vendégek szépítő gólját a 36 éves Mohamed Remili szerezte.

Szentlőrincen a hazaiak vezető találata után a második félidő elején a MOL Fehérvártól kölcsönvett, 22 éves Szabó Levente duplázott a Budafoki MTE színeiben.

A Siófok a Budapest Honvédtól kölcsönvett, 20 éves Eördögh András góljával nyert a Nyíregyháza ellen.

Az FC Ajka hat percen belül szerzett három gólt a Dorogi FC ellen.

A pécsi Adamcsek Máté a 93. percben mentett pontot Szolnokon.

Merkantil Bank Liga NB II, 30. forduló:

Diósgyőri VTK – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-5 (0-3)
Gól:
Bencze Márk (13.), Vári Barnabás (20.), Csoboth Kevin (33.), Horváth Krisztofer (50., 53., mindkettőt 11-esből)
Kiállítva: Keller Zsolt (53., DVTK)

Aqvital FC Csákvár – III. Ker. TVE 5-1 (1-0)
Gól:
Vaskó Tamás (32.), Mim Gergely (46.), Kártik Bálint József (52.), Ominger Gergő (74.), Torvund Alexander (91.), ill. Mohamed Remili (67.)

Vasas FC – Békéscsaba 1912 Előre 6-0 (2-0)
Gól
: Ihrig-Farkas Sebestyén (12., 53., 86.), Feczesin Róbert (15.), Zimonyi Dávid (77.), Szilágyi Szabolcs (90.)

BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)
Gól:
Eördögh András (57.)

Szolnoki MÁV FC – Pécsi MFC 1-1 (0-0)
Gól:
Kurdics Levente (74.), ill. Adamcsek Máté (93.)

Soroksár SC – Tiszakécskei LC 0-1 (0-1)
Gól:
Kékesi Alexander Richárd (33., öngól)

FC Ajka – Dorogi FC 3-0 (3-0)
Gól:
Szarka Ákos (27.), Gaál Bálint (30.), Lehoczky Roland Patrik (32.)

Kecskeméti TE Hufbau – ETO FC Győr 3-2 (1-1)
Gól:
Lukács Dániel (35.), Tóth Dávid (52.), Szalai Gábor (76.), ill. Farkas Balázs Kesző (40.), Kiss Máté (49.)

Budaörs – Szombathelyi Haladás 0-1 (0-0)
Gól:
Doktorics Áron (81.)

Szentlőrinc – Budafoki MTE 1-2 (1-1)
Gól:
Erdélyi Botond (20.), ill. Szabó Levente (45., 57.)

Az élcsoport: 1. Vasas 65 pont, 2. DVTK 58, 3. Szeged 56

A 31. fordulóban a Vasas FC Óbudára, a III. ker. TVE Sporttelepre látogat. A Diósgyőri VTK Dorogon játszik, a Szeged-Csanád hazai pályán fogadja az Aqvital FC Csákvárt. A Kecskeméti TE pedig Nyíregyházára látogat.