A Szeged négy góllal kapott ki Szkopjéban

vardar_pick szegedA második félidőben sok hibával játszó Szeged 27-23-ra kikapott Szkopjéban, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában.

Az első két gólt a hazaiak dobták, majd 3-2 után újból az ő pillanataik következtek. Szűk negyedóra elteltével már 7-4-re vezetett a Vardar, de ezt követően tíz percig nagyon jól zárt a szegedi védelem, így sikerült fordítani 8-7-re. A macedónok büntetőt is rontottak, ugyanakkor a kapusokra nem lehetett panasz: Sterbik és Sierra remekelt. A hazaiak hálóőre csak Källman ellen nem mehetett biztosra, a szegediek svéd légiósa négy kísérletből négyszer volt eredményes.

A második félidő rosszul kezdődött a Szegednek, gyorsan háromgólos hátrányba került, majd az időkérés sem igazán segített. Egy kivédekezett emberhátrányt követően állandósult a különbség, mert bár lehetőség adódott a felzárkózásra, Bombac fontos pillanatban hétméterest hibázott.

A folytatásban egyértelműen a macedónok játszottak fölényben, biztosan őrizték előnyüket. Ráadásul Källman megsérült, nem tudta végigjátszani az összecsapást. A találkozó utolsó momentumaként Bombac csúnyán fölé lőtt egy időntúli büntetőt.

B csoport, 2. forduló:

Vardar Szkopje (macedón) – MOL-Pick Szeged 27-23 (11-11)
Gól: Karacic 5, Cindric 4, Dibirov 4, Dujshebaev 4, Marsenic 3, Gorbok 2, Manaskoc 2, Abutovic 1, Siskarev 1, ill. Källman 6, Bombac 5, Ancsin 3, Balogh 3, Goncalves Dos Santos 2, Ilyés 2, Mindegia Elizaga 2.

Kolding (dán) – Rhein-Neckar Löwen (német) 18-30 (8-12)
Gól: Irming Andersen 4, Anderson 3, Spellerberg 3, Jensen 2, Landin Jacobsen 2, Viudes 2, Igropulo 1, Karlsson 1, ill. Reinkind 6, Schmid 6, Baena Gonzalez 3, Gensheimer 3, Larsen 3, Ekdahl du Rietz 2, Groetzki 2, Guardiola Villaplana 2, Kneeer 2, Steinhauser 1.

Kielce (lengyel)-Montpellier (francia) 30-23 (12-11)
Gól: Bielecki 7, Lijewski 5, Cupic 4, Aguinagalde Akizu 3, Jurecki 3, Reichman 3, Buntic 2, Jachlewski 1, Strlek 1, Tkaczyk 1, ill. Dolenec 6, Bonnefond 5, Guigou 4, Fabregas 3, Toumi 3, Gajic 1, Mackovsek 1.

Barcelona (spanyol)-Kristianstad (svéd) 34-32 (17-16)
Gól: Jallouz 6, Jicha 5, Lazarov 5, Tomas Gonzalez 4, Entrerrios Rodriguez 3, Kopljar 3, Sorhaindo 3, Sigurdsson 2, Nöddesbo 1, Sarmiento Melian 1, Syprzak 1, ill. Björnsen 11, Jamali 7, Tollbring 6, Pettersson 5, Cederholm 2, O’Sullivan 1.

Az állás: 1. Rhein-Neckar 4 (52-39), 2. Vardar 4 (57-48), 3. Kielce 2 (60-54), 4. Kristianstad 2 (65-60), 5. Barcelona 2 (55-54), 6. Szeged 2 (54-57), 7. Montpellier 0 (48-60), 8. Kolding 0 (44-63)