A Szeged öt góllal kapott ki Barcelonában

A szegedi csapat Kubala László szobránál. Fotó: delmagyar.hu

A Szeged öt góllal kikapott Barcelonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján, ezzel a másodikról visszacsúszott a negyedik helyre a B csoportban.

A két csapat október 4-i, Tisza-parti találkozóját a katalán együttes 30-28-ra nyerte, és most is a mérkőzés esélyesének számított. A Szeged 2-2-ig tartotta a lépést, onnantól a Barcelona jó darabig két-három góllal vezetett. Bombac hetesével ugyan a 18. percben egy gólra zárkózott fel a magyar együttes (11-10), de azután megint nőtt a különbség, előbb két találatra, majd – amikor a hazaiak sorozatban háromszor találtak a szegediek kapujába – ötre (16-11). Az első 30 perc során nem volt hatékony a Szeged védekezése, ezt jelzi, hogy némi felzárkózást követően a Barcelona a szünetig megint öt gólra ellépett (19-14).

A pihenőt követően is lendületben maradtak a hazaiak, továbbra is nagy százalékban született gól a kísérleteikből, így 24-16-os állásnál a szegediek edzője, Juan Carlos Pastor időt kért. Ennek meg is lett az eredménye, a Szeged sorozatban öt gólt lőtt. A folytatásban a magyar csapat hatékonyabban védekezett és képes volt tartani a lépést BL-címvédő, csoportelső ellenfelével. A vége ötgólos hazai siker lett, a második játékrészt a Szeged döntetlenre hozta ki.

[Customads id=646335]

A Tisza-parti gárda jelenleg gólkülönbséggel szorul a Löwen mögé, de az egymás ellenei összevetésben jobban áll, mint német ellenfele.

Férfi kézilabda BL, B csoport, 12. forduló:

Barcelona Lassa – MOL-Pick Szeged 30-25 (19-14)
Gól: Jallouz 6, Lazarov 6(4), Sigurdsson 5, Entrerrios 4, Tomás 3, Sarmiento 2, Sorhaindo 2, Nöddesbo 1, Syprzak 1, ill. Bombac 6(4), Källman 4, Vranjes 4, Ilyés 3, Ancsin 2, Balogh 2, Mindegía 2, Prodanovics 1, Zubai 1.

Kolding (dán)-Montpellier (francia) 27-26 (14-12)
Kielce (lengyel) – Rhein-Neckar Löwen (német) 28-27
Vardar Szkopje (macedón)-Kristianstad (svéd) 38-36

Az állás: 1. Barcelona 19, 2. Kielce 17, 3. Löwen 15 (325-307), 4. Szeged 15 (349-332), 5. Szkopje 14, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 5, 8. Kolding 4