A szerencsés vesztes Marozsán Fábián egy szettet ellopott Goffintől

Marozsán Fábián a főtábla első fordulójában búcsúzott a wimbledoni tenisztornán.

Wimbledon
Fotó: AELTC/Bob Martin

A magyar játékos a selejtező harmadik körében kikapott, szerencsés vesztesként mégis a főtáblára került a füves pályás Grand Slam-tornán. Hétfőn a szabadkártyás belga David Goffinnel találkozott, akit jelenleg 27 hellyel megelőz a világranglistán, mégis négy szettben kikapott tőle. Marozsán pályafutásának első Grand Slam-főtáblás mérkőzése – egy esőszünettel együtt – 3 óra 20 percig tartott.

A nap első győzelmét a 37 éves Barbora Strycova (cseh) aratta, aki 1 óra 24 perc alatt 6:1, 7:5 arányban nyert az Odesszában született, belga színekben versenyző Maryna Zanevska ellen.

Strycova következő ellenfele Magda Linettte (lengyel, 23.) lesz. Barbora 2019-ben csak a wimbledoni elődöntőben kapott ki Serena Williamtől.

A nőknél négy kiemelt búcsúzott az első fordulóban

Mayar Sherif (egyiptomi, 31.) 7:5, 3:6, 7:6(10-6) arányban kapott ki a spanyol Rebeka Masarovától.

Katerina Siniakova 6:3, 7:5 arányban nyert Qinwen Zheng (kínai) ellen, a cseh teniszező következő ellenfele az ukrán Leszja Curenko lesz.

A román Ana Bogdan 7:6(1), 7:6(4) arányban nyert Ljudmila Szamszonova (orosz, 15.) ellen, Bogdan következő ellenfele Alycia Parks lesz.

Óriási meglepetésre 7. helyen kiemelt Coco Gauffot a selejtezőből érkezett honfitársa, Sofia Kenin győzte le 6:4, 4:6, 6:2 arányban.

A férfiaknál Andrej Rubljov (orosz, 7.) mindössze 1 óra 33 perc alatt 6:3, 7:5, 6:4 arányban nyert az ausztrál Max Purcell ellen. Rubljov következő ellenfele a szintén orosz Aszlan Karacev lesz.

A lucky loser Michael Mmoh élt a lehetőséggel és 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4), 6:4 arányban nyert a 11. helyen kiemelt Felix Auger-Aliassime ellen, a kanadai játékos két évvel ezelőtt negyeddöntős volt Wimbledonban. A Rijádban született Mmoh következő ellenfele Maximilian Marterer (német, Q) lesz.

A másik kiemelt kieső Yoshihito Nishioka (japán, 24.), aki a kolumbiai Daniel Elahi Galantól kapott ki 6:4, 6:3, 6:3 arányban.

Fucsovics Márton kedden vagy szerdán kezdi meg szereplését Wimbledonban, ellenfele a 28. kiemelt holland Tallon Griekspoor lesz.