A szlovákok legyőzésével csoportelső a magyar válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott csoportelsőként zárta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot, miután 25-19-re legyőzte Szlovákiát a hatodik, utolsó fordulóban, Győrben.

Vámos Petra (k), valamint a szlovák Erika Rajnohová (b) és Marianna Rebicová (j) a női kézilabda Európa-bajnoki selejtező 5. csoportjának utolsó fordulójában játszott Magyarország-Szlovákia mérkőzésen a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Az már csütörtökön eldőlt, hogy a magyarok kijutnak a tornára, a vasárnapi mérkőzés tétje a csoportelsőség biztosítása volt.

A magyar keretből Kovacsics Anikó, Bíró Blanka, Szemerey Zsófia, Janurik Kinga, Márton Gréta, Fodor Csenge és Szöllősi-Zácsik Szandra hiányzott.

Jó néhány hibával kezdték a meccset a házigazdák, ezért a 12. percig szoros volt az állás, 5-5 után azonban az egyre hatékonyabban játszó magyarok egy ötös gólsorozattal elléptek ellenfelüktől. A szlovákoknál a harmadik perc után csak Adriána Holejova és Martina Popovcova talált be, így csapatuk egyre nagyobb hátrányba került, a szünetben már 16-9-re vezettek a magyarok.

A második félidőt is rosszul kezdte a hazai csapat, és mivel egyetlen gólt sem lőtt, Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a 36. percben időt kért. Több mint tíz perc után született meg az első magyar találat, ezt követően némileg pontosabbá vált a játék, bár leginkább a védekezés működött jól mindkét oldalon. A házigazdák a tízgólos előnyért támadhattak, ám ellenfelük egy 5-1-es sorozattal felzárkózott, így végül „csak” hat találattal győzött a magyar válogatott, amely húsz lövést hibázott a hatvan perc során.

Kuczora Csenge öt góllal, Szikora Melinda 46 százalékos védési hatékonysággal (28/13) járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Popovcova, Holejova és Erika Rajnohova is négy találattal zárt.

A két csapat 23. egymás elleni mérkőzésén egy vereség és három döntetlen mellett a 19. magyar siker született.

A magyar női kézilabda-válogatott tagjai, miután 25-19-re győztek Szlovákia ellen a női kézilabda Európa-bajnoki selejtező 5. csoportjának utolsó fordulójában játszott mérkőzésen a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány

„Negyvenöt percen keresztül működött a védekezésünk és a kapusteljesítmény is jó volt, 13 gólt kaptunk addig mindössze. Ezen a héten sokkal többet foglalkoztunk a védekezéssel, ez jobban is ment, bár ma egy kicsit „elfelejtettünk” támadni, sok ziccert kihagytunk, nem tudtunk könnyű gólokat lőni. Hozzá kell szoknunk, hogy sokat dolgozva, meccseket játszva megfelelően tudjunk koncentrálni. Nagyon fiatal játékosaink vannak, akiknek a tapasztalatszerzés a legfontosabb.”

Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező

5. csoport, 6. forduló:

Magyarország-Szlovákia 25-19 (16-9)
Magyarország:
Csapó, Szikora (kapusok), Bordás 1, Faluvégi 1, Helembai 1, Hornyák 1, Háfra 2, Klujber 2, Kuczora 5 (2), Kácsor 2, Lukács 4, Planéta 1, Pál, Schatzl 3, Tóvizi, Vámos 2.
Szlovákia: Medvedova, Vorzácková (kapusok), Bajciová, Bujnochova 1, Bízik 1 (1), Győri, Holejová 4, Hudák 1, Kostelná, Popovcová 4 (1), Rajnohová 4, Ratvajská, Rebicová, Scípová, Stefaniková 1, Trúnková 3.

Spanyolország-Portugália 31-21 (14-11)

A selejtezőcsoport végeredménye:

1. Magyarország 10 pont, 2. Spanyolország 10, 3. Portugália 4, 4. Szlovákia 0
    Pontegyenlőségnél az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

A november 4. és 20. között sorra kerülő szlovén, északmacedón, montenegrói közös rendezésű kontinenstorna csoportsorsolását csütörtökön tartják Ljubljanában. A magyarok biztosan a szlovén fővárosban, az A csoportban szerepelnek majd.

A kontinenstornán 16 csapat vesz részt, az észak-macedóniai mérkőzéseket Szkopjéban, a montenegrói találkozókat Podgoricában, a szlovéniai meccseket Ljubljana mellett Celjében játsszák.

Ez lesz a 15. női Európa-bajnokság. A magyar válogatott minden alkalommal ott volt a mezőnyben, legjobb eredménye a 2000-es aranyérem, a legrosszabb pedig a 2016-os 12. helyezés.

Forrás: MKSZ / MTI