A Szolnok a Szentest, az UVSE a Honvédot verte

Vincze Balázs együttese a Vasas után a Honvédot is legyőzte, így négy meccsből négy győzelemmel vezeti a bajnokságot. A vendéglátó Szolnok magabiztosan győzte le hét góllal a Szentes együttesét a férfi vízilabda ob I ötödik fordulójának szombati játéknapján.

Bencz Rolf négy gólt szerzett a Honvéd ellen. Fotó: UVSE/Varga Jennifer

Fantasztikusan kezdett az UVSE a Kőér utcában: a 4-1-es első negyed jelezte, a Vasas után újabb nagy skalpot akar begyűjteni. A házigazda igyekezett felzárkózni, ám Vincze Balázs együttese a folytatásban is markánsan pólózott, tartotta előnyét. Ekler Bendegúz révén a záró negyedben 6-6-ra aztán egyenlített a Honvéd, ám a vendég alakulat ekkor sem tört meg, a mezőny legeredményesebb játékosa, Bencz Rolf (négy gól) révén hamar visszavette a vezetést, sőt Belényesi Dávid találatával már 6-8 állt a táblán. A fiatal csapat nem is engedte már a kezéből ki a győzelmet, így négy meccsből négy győzelemmel vezeti az elmaradt találkozók miatt persze kesze-kusza tabellát!

Hibátlan a harmadik mérkőzését megnyerő Eger is, amely a hatgólos Baksa Benedek vezérletével a Debrecent győzte le 17-10-re, illetve az első mérkőzését lejátszó, a Szentest 16-9-re felülmúló Szolnok, amelyben Angyal Dániel lőtt négy gólt.

A nap záró mérkőzésén a Pécs 6-6 után lépett el 9-6-ra, ám a Szentes a záró negyedben 10-10-nél utolérte. A végjátékban mindkét oldalon adódtak lehetőségek a győztes gól megszerzésére – mindez a baranyaiaknak sikerült; Kolozsi Marcell 14 másodperccel a vége előtt talált be fórból, nagyon értékes hárpm ponthoz juttatva ezzel csapatát.

Férfi vízilabda ob I, 5. forduló:

Szolnoki Dózsa – Metalcom-Szentes 16-9 (3-1, 4-3, 5-2, 4-3)
Gól: Angyal Dániel 4, Konarik Ákos 3, Nagy Á. 2, Pijetlovic 2, Filipovic 2, Kovács Gergő, Szeghalmi, Drasovic, ill. Pellei Frank 2, Bozó Péter 2, Takács J., Mátyók, Garancsy, Hegedűs B., Somogyik B.

Budapesti Honvéd SE-UVSE Hunguest Hotels 8-9 (1-4, 2-1, 2-1, 3-3)
Gól: Ekler Bendegúz 2, Simon Roland, Chilkó Márton, Decker Ádám, Illés Sándor, Hosnyánszky Norbert, Kevi Bendegúz, ill. Bencz Rolf 4, Vigvári Vince 3, Kardos Alexander, Belényesi Dávid.

Eger-Debreceni VSE 17-10 (2-1, 6-4, 4-2, 5-3)
Gól: Baksa Benedek 6, Szalai Gábor 3, Murisic 3, Lőrincz B. 2, Kovács G., Török B., Rádli, ill. Stefanidesz Levente 2, Smitula Gergő 2, Macsi, Süveges, Zsilák, Bodoróczki, Krasznai, Kis Ferenc Ágoston.

PVSK Mecsek Fűszért-Tatabánya 11-10 (3-2, 2-2, 4-2, 2-4)
Gól: Csaba Márton 3, Zerinváry 2, Turnai 2, Kolozsi, Lihotzky, Rakonjac, Kókai, ill. Szőke Benedek 3, Mladoniczky Tibor 3, Keresztúri 2, Márkus M., Korbán.

1.  UVSE Hunguest Hotels         4  4   –   –    42-32  12 pont
2.  PVSK Mecsek-Füszért          5  3   1   1    54-42  10
3.  A-Híd VasasPlaket            4  3   –   1    40-27   9
4.  Eger                         3  3   –   –    40-27   9
5.  Budapesti Honvéd SE          5  3   –   2    55-43   9
6.  FTC-Telekom Waterpolo        2  2   –   –    39-13   6
7.  Szolnoki Dózsa               1  1   –   –     16-9   3
8.  PannErgy-Miskolci VLC        2  1   –   1    19-19   3