A Szolnok az utolsó percekben vérzett el a Olaszországban

A Szolnoki Olaj négy ponttal, 98-94-re kikapott az olasz Dinamo Sassari otthonában szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportküzdelmeinek második fordulójában.

Jaylin Airington teszi fel a labdát. Fotó: FIBA

A magyar csapat – amely a nyitókörben a Falcót győzte le – 2:27 perccel a vége előtt még hét ponttal vezetett, onnantól kezdve viszont csak a házigazdák dobtak kosarat. A Szolnok legeredményesebb játékosa Vojvoda Dávid volt 23 ponttal.

Dragan Aleksic, a Szolnoki Olaj vezetőedzője: Nagyon jó meccset játszottunk egy remek olasz együttessel. Bátrak voltunk, nagy előnyünk is volt, de sajnos problémák adódtak a személyi hibákkal, főleg a magas embereknél. A végjátékban eladott labdák miatt vesztettük el a meccset.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 2. forduló, H csoport:

Dinamo Sassari (olasz)-Szolnoki Olaj 98-94 (24-27, 24-29, 19-22, 31-16)
Sassari: Gentile 2, Bamforth 25/15, Smith 5/3, Thomas 14/3, Cooley 17. Csere: Petteway 21/9, Polonara 10/3, Parodi, Pierre, Magro 4.
Szolnok: Airington 14/3, Vojvoda 23/15, Benke 5, Milosevic 17/9, Tóth 6. Csere: Rowsey 17/15, Andric 5, Murphy 7/3, Kovács.

A Falco és a mezőny legeredményesebbje az amerikai Evan Bruinsma volt 23 ponttal.

A szombathelyi együttes az első fordulóban a Szolnoki Olaj vendégeként kapott ki, jövő szerdán pedig az olasz Dinamo Sassari otthonában folytatja a csoportkört.

Gasper Okorn, a Falco KC vezetőedzője:”Összességében elégedett vagyok az eredménnyel, a teljesítményünkkel. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a második félidőben viszont már követtünk el hibákat. Örülök, hogy a csapatom akkor is komolyan vette a mérkőzést, amikor több mint húsz ponttal vezetett. Ne tévesszen meg senkit a mérkőzés, a Leicester nem olyan rossz csapat, mint amit az eredmény sejtet. Szeretnénk ezt a játékot megismételni szombaton a ZTE ellen.”

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Leicester Riders (angol) 80-65 (23-17, 22-7, 19-22, 16-19)
Falco: Curry 2, Norfleet 6/3, Váradi 13/9, Bruinsma 23/9, Reddic 18. Csere: Balmazovics 12/3, Tóth 6, Bíró -, Hódi -.