A Szolnok hat góllal jobb volt az UVSE-nél

A Szolnok félgőzzel játszva is biztosan győzte le a vendég UVSE-t a férfi vízilabda ob I alapszakaszának szombati játéknapján.

Nagy Márton (BVSC-Zugló) négy gólt szerzett Kecskeméten. Fotó: Derencsényi István

A találkozón két negyeden át felettébb kényelmes tempóban pólóztak a csapatok, a meccs képe csak akkor változott, amikor a harmadik felvonásban a hazaiak négyperces emberhátrányba kerültek, ám ekkor rákapcsoltak, 5-4-ről 7-4-re elléptek, lezárva a visszautat a vendégek elől.

A meccs legeredményesebbje Vigvári Vince volt, aki négyszer is betalált a Szolnok kapujába. A bajnoki idényben ez volt az UVSE első veresége.

Férfi vízilabda ob I, alapszakasz, 7. forduló:

Szolnoki Dózsa-UVSE Hunguest Hotels 14-8 (3-2, 2-1, 6-3, 3-2)
Gól: Jansik D., Angyal 3-3, Konarik, Pijetlovic, Filipovic 2-2, Kovács Gergő, Szeghalmi, illetve Vigvári Vince 4, Bencz 2, Aranyi, Vámosi.

KSI SE-BVSC Zugló 10-20 (4-5, 2-4, 0-4, 4-7)
Gól: Pető A., Dubinák, Szalai, Csapó Á. 2-2, Hajdu, Némethy, illetve Nagy M. 4, Mészáros Cs., Pásztor, Gyárfás 3-3, Irmes P., Gyenis, Mészáros M. 2-2, Sugár

1. Eger                   5  4   1   –    61-38  13 pont
2. UVSE Hunguest Hotels   6  4   1   1    58-54  13
3. FTC-Telekom Waterpolo  4  4   –   –    69-31  12
4. Szolnoki Dózsa         4  4   –   –    62-29  12
5. PVSK Mecsek-Füszért    6  3   2   1    62-50  11
6. A-Híd VasasPlaket      4  3   –   1    40-27   9
7. Budapesti Honvéd SE    5  3   –   2    55-43   9
8. BVSC-Zugló             4  2   1   1    60-44   7