A Szolnoki Dózsa jutott a főtáblára

OSC_440A Szolnok jutott a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 12-es főtáblájára, mivel a selejtező utolsó fordulójának visszavágóján 11-9-re legyőzte a vendég OSC-t.

A két gárda első meccsén, az OSC otthonában a felek egy remek és izgalmas meccsen 11-11-es döntetlent játszottak egymással, így igaz, minimális előnybe kerültek a szolnokiak, hiszen a második meccsen ők szerepelhettek hazai környezetben.

Az első felvonás elején a listavezető kétszer is megszerezte a vezetést, előbb Sztefan Mitrovics, majd Vámos Márton révén, azonban a vendégek mindkétszer egyenlítettek, mindkét alkalommal Salamon Ferenc volt eredményes. Viszont a folytatásban Varga Dénes és Vámos újabb találatára csak Bundschuh Erik válaszolt, így nyolc perc után a Szolnok vezetett 4-3-ra.

A következő felvonás csupán három gólt hozott, azonban ezt a negyedet is eggyel a hazaiak nyerték, így a nagyszünetben már kettővel, 6-4-re vezettek. A félidő után is elsősorban a hazaiak irányítottak, és utólag már megjegyezhetjüjk, ebben a felvonásban el is döntötték az összecsapást. Hiszen ennek a játékrésznek az elején Mitrovics és Varga Dénes is újabb gólt szerzett, így ekkor már 8-4 állt az eredményjelzőn.

A hátralévő bő másfél negyedben a szolnokiak gondosan figyeltek arra, hogy az OSC ne tudjon két gólnál közelebb zárkózni, ne tudjon visszajönni a meccsbe. Ezt remekül meg is valósították Varga Dánielék, akik végül 11-9-re megnyerték a meccset, amelynek köszönhetően 22-20-as összesítéssel kiharcolták a főtáblára jutást.

A főtáblán – ahol két hatos csoportban küzdenek majd a résztvevők az úgynevezett Final Sixbe kerülésért – kiemeltként már ott van a bajnoki címvédő ZF-Eger.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, visszavágó:

Szolnoki Dózsa-Közgép – A Híd-OSC-Újbuda 11-9 (4-3, 2-1, 3-2, 2-3)
Gól: Mitrovic 4, Varga Dénes 3, Vámos 2, Varga Dávid 1, Aleksic 1, illetve Salamon 3, Gór-Nagy 1, Bundschuch 1, Decker 1, Kovács 1, Bátori 1, Kevin 1.

Továbbjutott: a Szolnok 22-20-as összesítéssel.