A Szolnok nyerte a szerdai magyar párbajt a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában

Zivko Gocic, a Dózsa (fehérben) és Kovács Gábor, az OSC játékosa ezúttal a szolnoki Vízilabda Arénában csapott össze. MTI Fotó: Mészáros János

A házigazda Szolnok egy góllal nyert az OSC ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében vívott szerdai összecsapáson.

A 12 csapatos főtábla B jelű hatosában már a második forduló összehozta a magyar bajnok Szolnokot és a legutóbbi ob I-es idény ezüstérmesét, s a papírforma a házigazda sikerét ígérte az oda-visszavágós rendszerben zajló sorozat első magyar-magyar ütközetében.

A párharc nyitánya a hazaiaknak sikerült jobban, a vezetést követően azonban sorozatban három OSC-gólt láthatott a közönség. Álmosnak tetszett a vendéglátók játéka, ugyanakkor az újbudai alakulat lelkesen és bátran pólózott, aminek meglett a részeredménye.

A második negyedben aztán éledezni kezdett az olimpiai és világbajnokokkal tűzdelt hazai együttes, amely előbb kiegyenlített, majd a harmadik játékrész elején a vezetést is átvette (4-3). A folytatásban aztán érvényesültek a valós erőviszonyok: szolnoki találatok következtek, s Varga Dénes góljával már 6-3-ra a hazaiak álltak jobban.

A játékrész végén közelebb kerültek a vendégek (6-4), a befejező nyolc percnek azonban 7-4-es szolnoki vezetés mellett vághattak neki a csapatok. Az OSC megpróbált felzárkózni, ehelyett azonban a már nyugodtan játszó házigazdák voltak eredményesek: az idősebbik Varga fivér, Dániel távoli duplájával 8-4-re módosult az állás. A hajrában aztán alaposan kiengedett a Szolnok, az OSC felzárkózott 8-7-re szűkítve a különbséget, a hazaiak győzelmét azonban nem tudta megakadályozni.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője: „6-3-nál úgy tűnt, hogy sima mérkőzés lehet. Az OSC az egész meccsen nagyon jól játszott, mindent beleadott, gratulálok neki. Nem mondom, hogy mi nem adtunk bele mindent, de valahol törvényszerű, hogy egy ilyen szintű csapat ellen nem tudunk végig jól játszani. Ma egy gyengébb játék is győzelmet eredményezett. 6-3-ig teljesen elégedett voltam, reagálni tudtunk az OSC gyors játékára, de utána sok fegyelmezetlenséget követtünk el. A meccs előtt is mondtam, hogy össze fognak minket zavarni, ez így is történt, de ha valaki mindent egy lapra feltesz, akkor nem meglepő, ha a harmadik negyedre elfárad ebben. Jó erőben vagyunk, legyőztük az Egert és az OSC-t, de most veszünk egy nagy levegőt, egy hét szünet jön, a válogatottak mennek a válogatotthoz.”

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője: „Az első két negyedben működött az, amit elterveztünk erre a mérkőzésre. A nagyszünetben döntetlen volt az állás, úgy mentünk a pihenőre, hogy jó helyzetben vagyunk, annak ellenére, hogy addigra a Szolnok már reagált a játékunkra. Sajnos, a harmadik negyedben kaptunk négy olyan gólt, ami ezen a szinten nem fér bele egy ilyen szituációban, egy ilyen csapat ellen. Utána futottunk az eredmény után, nagyot sprinteltünk, de ez édes kevés, csak arra elegendő, hogy emelt fővel távozzunk.”

Bajnokok Ligája, főtábla, csoportkör, 2. forduló

B csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép – A-Híd OSC Újbuda 8-7 (1-3, 2-0, 4-1, 1-3)
Gól:  Mitrovic, Varga Dénes, Varga Dániel 2-2, Younger, Gocic 1-1, illetve Graham 2, Bundschuh, Brguljan, Gór-Nagy, Bátori, Decker Á. 1-1.

Pro Recco (olasz)-Partizan Beograd (szerb) 15-3 (5-2, 1-0, 3-1, 6-0)
Gól:
Di Fulvio 3, Mandics 2, Prlainovics 2, Figari 2, Ivovic 2, Giacoppo 2, Pijetlovics, Sukno, illetve Vucsinics, Subotics, Drasovics 1-1.