A Tatabánya győzelemmel, a Balatonfüred vereséggel zárta a csoportkört

A Tatabánya 30-27-re legyőzte vasárnap a macedón Eurofarm Rabotnik csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének utolsó fordulójában, Győrben.

Rsota Miklós négy gólt szerzett a Győrben megrendezett találkozón

Az már egy héttel ezelőtt eldőlt, hogy a Tatabánya csoportelsőként a negyeddöntőbe jut, a macedónoknak pedig az utolsó fordulóban már nem volt esélyük a továbbjutásra, vagyis a győri találkozó tét nélküli volt. A magyar csapatból Bartucz László és a bosnyák Vladimir Vranjes hiányzott sérülés miatt.

Nem kezdett jól a pályaválasztó, mert játékosai nem összpontosítottak megfelelően, bizonytalanok, némileg fegyelmezetlenek voltak, ezért Vladan Matics vezetőedző a 19. percben dühösen időt kért (6-6). Csapata ezután sem tudta visszavenni a vezetést, a szünetben a pontosabban játszó vendégek 13-12-re vezettek.

A második félidő elején lendületbe került a Tatabánya, hatékonyabban támadott, és egy 7-2-es sorozattal átvette a vezetést. Ilyés Ferenc és Juhász Ádám irányításával a magyar együttes a meccs utolsó negyedében magabiztosan őrizte előnyét, így a hajrában a fiatal cserejátékosok is lehetőséget kaphattak.

Az Eurofarm Rabotnik – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa az ukrán Vladiszlav Osztrusko volt kilenc góllal.

Balatonfüred 36-23-ra kikapott vasárnap a német Füchse Berlin otthonában. A magyar csapat egy győzelemmel és öt vereséggel végzett az A csoport negyedik helyén.

Férfi EHF Kupa, csoportkör, 6. forduló

B csoport:

Grundfos Tatabánya KC-Eurofarm Rabotnik (macedón) 30-27 (12-13)
Tatabánya: Székely, Deményi (kapusok), Borzas 1, Bozsovics 2, Dénes, Grigoras 5, Győri, Ilyés 2, Juhász 3, Nagy B. 1, Pásztor Á. 1, Rosta M. 4, Rózner, Sipos 1, Vrankovic 4, Vujovics 3.
Rabotnik: Trajkovszki, Csanevszki (kapusok), Csurlevszki, Djukics 4, Gradjan 4, Kukoszki, Kuzmanovszki 4, Markoszki 4, Memics, Oljeszki, Ostroushko 9, Pecakovszki, Radovics 1, Sztjepanovics 1, Talevszki.

TSV Hannover-Burgdorf (német)–RK Nexe Nasice (horvát) 32-22 (14-9)

A csoport végeredménye: 1. Grundfos Tatabánya 9 p, 2. Hannover-Burgdorf 7 p, 3. RK Nexe 6 p, 4. Eurofarm Rabotnik 2 p

A csoport:

Füchse Berlin (német)-Balatonfüredi KSE 36-23 (16-14)
Berlin: Heinevetter, Semisch (kapusok), Drux, Elisson 2, Gojun 1, Holm, Lindberg 9, Mandalinic 2, Marsenic 2, Reißky 1, Simak 4, Struck 1, Urios, Wiede 4, Zachirsson 10.
BKSE: Andó, Bősz (kapusok), Bóka 2, Déber 1, Hornyák, Kemény 1, Máthé 4, Németh B., Szemenyov 7, Szita 2, Szöllősi B. 3, Szöllősi O., Topic 3, Vajda.

BM Logrono La Rioja (spanyol)–St. Raphael Var Handball (francia) 29-28 (15-14)

A csoport végeredménye: 1. Füchse Berlin 10 p, 2. St. Raphael Var 8 p, 3. La Rioja 4 p, 4. Balatonfüred 2 p