A Tatabánya két góllal nyert a Szeged ellen

A Grundfos Tatabánya végig vezetve, két góllal legyőzte a hetek óta gödörben lévő MOL-Pick Szeged együttesét a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

Demis Cosmin Grigoras hét gólt szerzett a Szeged ellen. Fotó: Hagymási Bence

A vasárnap esti rangadót mindkét csapat idegesen kezdte, de különösen a vendégek játszottak pontatlanul.

A Szeged 0-3-nál, több mint hét perc után szerezte meg első gólját, s ugyan az első félidő közepén már fej fej mellett haladt a két együttes, a szakasz hajárjában a hazaiak jobban koncentráltak és tekintélyes, négygólos előnnyel mehettek pihenni.

A második félidőben szinte végig őrizte előnyét a Tatabánya, s ugyan a Szeged a végén kicsit közelebb zárkózott, a hazai sikert semmi sem veszélyeztette.

A vesztett pontok tekintetében így az ugyanúgy áll a két csapat a tabellán, ám az egymás elleni eredmények az októberben, hazai környezetben hárommal nyerő szegedieknek kedveznek.

Vladan Matic: „Szeretnék gratulálni a Szegednek és a mesternek, nekem edzőként öröm egy ilyen szintű edző ellen versenyezni, játszani. Nem gondolom, hogy a Szeged gödörben volt ma, hiszen ez a Tatabánya ma nagyon jól játszott. Remekül védekezünk, iszonyatosan kemény hatos falunk van ezért egyáltalán nem szégyen ettől a Tatabányától kikapni. Látszik, hogy mi most nagyon jó formában vagyunk, már a Chambery és a Veszprém ellen is bizonyítottuk. Szabó Andrisnak köszönhetően most fizikailag úgy érzem a toppon vagyunk, taktikailag pedig szintén jók voltunk ma. A Szeged ma mindent tőlük telhetőt megtett, de mi is mindent megtettünk és a szerencse is mellettünk állt. Megérdemelten nyertünk, hiszen hatvan percig helyt tudtunk állni mind a védekezésben, mind a támadásban (igaz az helyenként akadozott kicsit).”

Székely Márton: „Ez egy nagy betűs csapatmunka volt. Köszönet a szurkolóinknak és mindazoknak, akik kilátogattak ma és támogattak minket, nem csak a mai meccsen, hanem az egész szezon alatt. A küzdés az csakis a saját magunk dolga, a taktika, az aznapi hibázás egy teljesen más dolog. Amikor látszik a csapaton, hogy nyerni akar és mindent megtesz a győzelem érdekében,akkor úgy gondolom, senkinek egy rossz szava nem lehet. Szerencsére ma nekünk a küzdeni akarás mellett jó napunk is volt, győztünk. Kis fájdalom van a szívemben, hogy csak kettő góllal tudtunk nyerni, de azért mindenki a helyén fogja kezelni pár nap múlva ezt a 2 gólos győzelmet is. Egyelőre ez a győzelem még csak a zsebünkben van, de nagyon bízom benne, hogy a Komló meccs után kikerül a vitrinbe is, hiszen ha ott nem tudunk nyerni, akkor nem sokat ért ez a szegedi győzelem. Remélem szerdára össze tudjuk kapni magunkat és hazahozni a 2 pontot.”

Juan Carlos Pastor: Nekünk sehol sem szabadna veszíteni

Carlos Pastor: „Nagyon egyszerű a meccset kielemezni, 16 eladott labdánk volt a támadásban, ebből a 16 labdából körülbelül 10 indításgólt lőtt a Tatabánya, sőt volt olyan szituáció is, amikor előnyt szereztünk és abból adtuk el a labdát. Hátul úgy gondolom nem volt annyi nehézségünk, mert jól védekeztünk, maximum a jobb oldali védekezésben akadtak gondjaink. Az utolsó 30 másodpercben 2 góllal vezetett a Tatabánya, ebben a helyzetben nehéz döntetlent játszani vagy akár megnyerni a meccset, ezért kértem a fiúktól, hogy figyeljenek arra, hogy ne kapjanak még egy gólt. Nekünk sehol sem szabadna veszíteni, így természetesen nem tartjuk ezt jó eredménynek, de az utolsó fél percben azon kellett gondolkozni, hogy miként tudjuk 3 gól alatt tartani a Tatabányát. 1 gólos különbségnél megpróbáltunk volna 7 a 6 ellen támadni, hiszen nem lett volna veszteni valónk. Ebben a helyzetben viszont nagyon kellett arra koncentrálni, hogy nehogy eladjuk a labdát és esetleg 3 góllal kapjunk ki.”

Blazevic Alen: „Gratulálok a Tatabányának, őszintén, nem tudom, miért vétünk ennyi hibát a támadásban. Pontosan úgy van, ahogy a mester is mondta, hogy az előnyökből elveszítjük a labdákat és abból kapunk könnyű gólokat. Csakis edzéssel, nagyon jó minőségű edzéssel lehet ezen a helyzeten felülkerekedni. Nyerni kell, csakis akkor tudunk kilépni a gödörből.”

K&H férfi kézilabda liga, 14. forduló:

Grundfos Tatabánya KC – MOL-Pick Szeged 24-22 (12-8)
Tatabánya: Iancu, Székely (kapusok), Bozovic 3, Dénes, Grigoras 7, Harsányi 1, Ilyés 1, Juhász Á. 2, Pásztor Á. 1, Rosta M., Sipos, Szőllősi, Vranjes, Vrankovic 5, Vujovic 4.
Szeged: Sego 1, Sierra (kapusok), Balogh Zs. 3, Bánhidi 1, Blazevic, Bodó 3, Fekete B. 1, Gaber, Gorbok 1, Rodriguez, Sigurmannsson 5, Skube, Sostaric 1, Thiagus Petrus 2, Zhitnikov 3, Zubai 1

Csurgói KK-Telekom Veszprém 19-33 (9-17)
Csurgó: Balogh T., Bartucz (kapusok), Cehte 1, da Silva 5, Géczi, Hadziomerovic 2, Jerebie 1, Josic 1, Megyeri, Mikita 1, Radjenovic 1, Szeitl, Tóth A. 1, Varjú 2, Vasic 4, Vasvári.
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Ancsin 1, Blagotinsek 1, Gajic 9, Győri 3, Ilic 2, Jamali 4, Lékai 1, Ligetvári 1, Manaskov 5, Nagy L. 1, Nilsson, Schuch, Sulic 3, Tonnesen 2.

Orosházi FKSE-Linamar – Eger SBS Eszterházy 25-28 (9-12)
Orosháza: Herjeczki, Szabó L. (kapusok), Antal, Ferenczi 1, Gyene 4, Knezevic 1, Majdán, Markoski 3, Mihály, Milas 3, Németh G. 3, Németh L. 2, Pásztor M. 6, Radojevic, Srsen 1, Stranigg 1.
Eger: Repóth, Stochl 2 (kapusok), Aflitulin 2, Antl 3, Bajorhegyi, Dobó 1, Füzi, Kiss G, Lezák 2, Petro 5, Radojevic 4, Szabó P. 4, Szepesi 1, Takács B. 2, Vaskó 2

1. Telekom Veszprém 14 14 – – 505-283 28 pont
2. MOL-Pick Szeged 15 11 2 2 482-367 24
3. Grundfos Tatabánya KC 14 11 – 3 374-320 22
4. Balatonfüredi KSE 13 11 – 2 350-308 22
5. Eger SBS Eszterházy 14 7 1 6 309-336 15
6. Sport36-Komló 14 7 – 7 331-352 14
7. Dabas KC 14 7 – 7 328-383 14
8. Csurgói KK 14 6 – 8 362-400 12