A Tatabánya legyőzte a Sportingot

A Tatabánya házigazdaként 31-29-re legyőzte a portugál Sporting CP-t a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában.

Petar Topic
Petar Topic

A hazaiak közül Josip Peric és Cristian Ugalde hiányzott. Jamali Iman már nem tagja a keretnek, a hozzá hasonlóan korábbi magyar válogatott Vilovszki Uros pedig be volt nevezve, de sérülése miatt nem lépett pályára.

A meccs elején a házigazdák hét percig tartották a döntetlen körüli állást, utána a portugálok egy 4-1-es sorozattal elléptek. A Tatabánya nem volt könnyű helyzetben, mivel a találkozó első harmadában a Sporting öt büntetőt lőhetett, és Francisco Costa mindet gólra váltotta.

Ennek ellenére váratlanul megtört csapata lendülete, Francisco Costa akcióból mind a négy kísérletét elrontotta, a jól küzdő és egyre hatékonyabban kézilabdázó hazaiak ezt kihasználva egy 5-0-s szériával elhúztak 13-10-re.

A lisszaboni együttes 15 percig nem szerzett akciógólt, az első félidő végén azonban kettőt is lőtt, így csak 13-12-es hátrányban volt a szünetben.

A második felvonást lendületesen, motiváltan, vagyis remekül kezdte a Tatabánya, amely a 36. percben már 18-14-es előnyben volt. Székely Márton egyre jobban védett, a magyar válogatott Rodríguez Álvarez Pedro tíz percen belül négyszer is betalált. Csapatuk kettesével szerezte góljait (27-21), és régen látott jó teljesítményt nyújtott.

A Sporting létszámfölényes támadójátékra váltott, ezzel három találattal csökkentette hátrányát. A magyar együttes próbálta lassítani a játékot, három és fél perccel a vége előtt még öttel vezetett, ám a hátralévő időben a portugálok egy 4-1-es sorozatot produkáltak, így csak 31-29-re kaptak ki.

Győri Mátyás

Ancsin Gábor hat góllal járult hozzá a sikerhez, öt csapattársa pedig négyszer talált be. Székely Mártonnak tíz védése volt. A túloldalon Francisco Costa, Jan Gurri Aregay és Mamadou Gassama Cissokho öt-öt találattal zárt.

Tombor Csaba, a Tatabánya vezetőedzője

„A gólkülönbség miatt kissé mérges vagyok, hiszen lehetett volna nagyobb. Igaz, ha Komlón ehhez hasonlóan játsszunk, biztosan nem veszítünk. A meccs végébe egy kicsit belefáradtunk, de ez a siker így is egy remek csapatmunka eredménye.”

A két győzelemmel és egy vereséggel álló magyar csapat egy hét múlva a Sporting CP vendége lesz Lisszabonban.

Férfi kézilabda Európa-liga

H csoport, 3. forduló:

MOL Tatabánya KC – Sporting CP (portugál) 31-29 (13-12)
Tatabánya:
Bartucz, Székely (kapusok), Ancsin 6, Enomoto 4, Győri 4, Juhász 2, Krakovszki B. 4 (1), Krancz, Maras 1, Obradovics, Pergel 2, Rodríguez Álvarez 4, Topic 4, Vajda, Vilovski, Yadegari.
Sporting: Kristensen, Maciel (kapusok), Araujo, F. Costa 5 (5), M. Costa 3, Gassama Cissokho 5, Gomes 2, Gurri 5, Mocquais 1, Moga 1, Portela, Salvado,  Silva Oliveira 1, Suárez Díaz 1, Thorkelsson 3, Vag 2.

CSM Constanta (román) – KGHM Chrobry Glogow (lengyel) 29-18 (15-8)

A csoport állása: 1. CSM Constanta (román) 6 pont, 2. Tatabánya 4, 3. Sporting CP 2, 4. KGHM Chrobry Glogów (lengyel) 0

A csoportból az első két helyezett jut tovább.

Rosta három gólt lőtt, a Dinamo kikapott

Rosta Miklós három gólja ellenére a Dinamo Bucuresti 33-30-ra kikapott a Füchse Berlin otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének keddi, harmadik fordulójában.

A románok magyar válogatott beállójának hat lövése volt a német bajnokságot veretlenül vezető fővárosiak otthonában.

Lukács Péternek egy lövése volt és azt gólra váltotta a norvég Elverum HB együttesében, amely otthon 33-32-re kikapott a német Flensburg-Handewitt-től.

A spanyol CB Ciudad de Logrono a válogatott kapus Palasics Kristóf nélkül 25-24-re nyert az RK Vojvodina vendégeként. Az újvidékieknél a 11-szeres magyar válogatott Sunajko Stefannak egy lövése volt, de gólt nem szerzett.

A Dinamo és a Vojvodina két győzelemmel és egy vereséggel, a CB Ciudad de Logrono egy sikerrel, egy döntetlennel és egy vereséggel, az Elverum pedig egy győzelemmel és két vereséggel áll a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Forrás: EHF / MTI