A Tatabánya öt góllal nyert a Ferencváros ellen

A Tatabánya hazai pályán 29-24-re kerekedett a Ferencváros fölé a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén, ezzel sorozatban harmadszor győzött a pontvadászatban.

Tatabánya
Győri Mátyás három gólt szerzett

A vendégeknél a héten betegséggel küzdő Lékai Máté nem tudta vállalni a játékot. Borbély Ádám nagy védései és tíz perc után kettővel vezetett a Ferencváros (3-5). a 16. percben a zöld-fehérek a plusz háromért lőhettek egy hétméterest, de az kimaradt, átvették az irányítást a tatabányaiak, tíz perccel a félidő vége előtt már a hazaiak vezettek kettővel (10-8).

A vendégek továbbra is küldöttek a helyzetkihasználással, így nem volt esélyük egyenlíteni, sőt, a végén Csörgő Kristóf gólja után még örülhettek, hogy csak kétgólos volt a hátrányuk a szünetben (15-13).

A második játékrész elején Balogh Zsolt négy találata után 18-18 állt az eredményjelzőn. A Tatabánya azonban visszavette a vezetést, a kitűnő sáncok, blokkok és a hazai faultok megállították a zöld-fehéreket.

Hét perccel a vége előtt – már ötgólos hátrányban – a vendégek elővették a hét a hat elleni játékot, valamint a nyitott védekezést, de érdemben nem tudtak közelebb lépni. A mérkőzés után Pásztor István, a Ferencváros vezetőedzője a számok nyelvén elmondta, hogy a sok nem megszerzett kipattanó labda és a kihagyott ziccerek megbosszulták magukat.

Hazai oldalon Juhász Ádám nyolc lövésből hat gólt szerzett, míg a vendégeknél Balogh Zsolt mind a kilenc lövését gólra tudta váltani.

Tombor Csaba, a MOL Tatabánya KC vezetőedzője

„Nagy meló volt a mai. Az elmúlt két hétben már belekóstoltunk az Európa Ligába, a kettős terhelésbe, ez az első félidőben abban éreztette is hatását, hogy a visszarendeződésünk nem működött megfelelően. Ez pedig kulcsfontosságú volt, hiszen a felállt fal ellen nem nagyon találta az FTC az ellenszert. Ma azt a Tatabányát láthatta a közönség, amelyet remélem, a szezon hátralévő részében is látni fog, mert feszes védekezést mutattunk, magabiztos támadójátékkal. Természetesen sokat számít Topic Petar visszatérése, hiszen egyrészt leveszi a terhet poszttársairól, támadásban így több variációs lehetőségünk lett, valamint a kapusknak is nayobb önbizalmat ad hátul, amikor ő védekezik hármas pozícióban. Remélem, hogy itt nem fogunk megállni, hogy senki nem dől hátra egy pillanatra sem, mert még nagyon fontos öt mérkőzésünk van hátra az előttünk álló őszi szezonban.”

Pásztor István, az FTC-Green Collect vezetőedzője

„13 ziccert hagytunk ki, a kapunk előtt 8 lepattanót szedett össze a Tatabánya, amelyekből hét helyzetből gól lett, mert ziccerben jutott a kipattanó labdákhoz az ellenfél. Ezek elég makacs tények. Egyből volt húsz olyan ki nem kényszerített hibánk, aminek a nagy részéből gólt kaptunk. A mérkőzés előtti célunk, miszerint szeretnénk a védekezésünket és támadásunkat egya

Bartucz László, a MOL Tatabánya KC kapusa

„Nagyon nehéz mérkőzés volt, végig fej-fej mellett ment a két csapat. Nem hagytuk, hogy gyors gólokat lőjön az FTC, és ezzel féken tudtuk tartani a játékukat. A végeredményből látható ötgólos különbséget nem tartom reálisnak, a két együttes között egy-két gól van csak. Természetesen nagyon fontos győzelem volt ez a mai, de még nagyon korai lenne arról beszélni, hányadik helyen végzünk a bajnokságban, minden előttünk álló mérkőzést meg kell nyernünk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, és addig még nagyon sokat kell dolgoznunk, sok mérkőzésen kell bizonyítanunk, helytállnunk.”

Balogh Zsolt, az FTC-Green Collect jobbátlövője

„Az ötgólos különbség kicsit talán túlzó. Partiban voltunk idegenben az ellenfelünkkel, aztán a 45-50. perc körül megálltunk, nem tudtunk közel kerülni a Tatabányához, illetve nőtt is a különbség. A végeredmény alapján úgy tűnhet, sima hazai győzelem született ma, miközben valójában nem beszélhetünk erről. Azt gondolom, hogy hullámvölgyben van a csapat, jól kezdtük a szezont, idegenbeli magabiztos teljesítményekkel, az utóbbi hetekben viszont láthatóan nem megy úgy a csapatnak, azon dolgozunk, hogy megtaláljuk ennek az okait és kijöjjünk ebből a rosszabb periódusból.ránt javítani, stabilizálni valamelyest sikerült, mindkét játékelem minősége feljebb kúszott.”

Férfi kézilabda NB I, 8. forduló:

MOL Tatabánya KC – FTC-Green Collect 29-24 (15-13)
Tatabánya:
Bartucz, Székely (kapusok), Ancsin 1, Eklemovic, Enomoto 5, Győri 3, Juhász 6, Krakovszki B. 5 (2), Maras 3 (1), Obradovic, Pergel 2, Rodriguez, Topic 3, Vajda, Vilovski 1, Yadegari.
FTC: Borbély, Győri (kapusok), Balogh 9 (5), Bognár, Bujdosó 1, Csörgő 2, Debreczeni 1, Füzi, Imre 2, Kovacsics 2, Mikita, Nagy 3 (1), Pordán, Prainer, Szepesi, Ónodi-Jánoskúti 4.

1. Telekom Veszprém        9  9  –  –  384-246  18 pont
 2. OTP Bank-Pick Szeged    8  8  –  –  285-219  16
 3. MOL Tatabánya KC        8  6  –  2  235-220  12
 4. Balatonfüredi KSE       8  5  –  3  219-215  10
 5. FTC-Green Collect       9  4  1  4  280-273   9
 6. HSA NEKA                8  4  –  4  214-215   8
 7. HE-DO B.Braun Gyöngyös  8  4  –  4  243-262   8
 8. QHB Eger                8  4  –  4  214-251   8