A Telekom Veszprém bejutott a SEHA Liga négyes döntőjébe

A címvédő Telekom Veszprém négyes döntőbe jutott a férfi kézilabda SEHA Ligában, mivel 30-25-re legyőzte a horvát RK Nexe csapatát a negyeddöntő csütörtöki, hazai visszavágóján, így kettős sikerrel lépett tovább.

A veszprémi Omar Yahia (j) és a horvát csapatban játszó Sasa Barisic Jaman (b) a férfi kézilabda SEHA-liga negyeddöntőjének visszavágóján játszott Telekom Veszprém – Nexe mérkőzésen a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A hazaiak keretéből Andreas Nilsson és Rasmus Lauge Schmidt hiányzott. A vendégek egyik legjobbja, Halil Jaganjac a bemelegítés során megsérült, ezért nem léphetett pályára.

Az első perctől a címvédő diktálta a meccs iramát, és Vladimir Cupara védéseire alapozva, Blaz Blagotinsek jó védekezésének, illetve góljainak köszönhetően fokozatosan növelte előnyét. A 17. percre egy gólra felzárkózott a Nexe, de a tokiói olimpiai bajnok Kentin Mahé vezérletével ismét ellépett a Veszprém (12-7).

A folytatásban is magabiztosan kézilabdáztak a házigazdák, a horvát csapat szinte csak a remeklő Mihailo Radovanovic kapusnak köszönhette, hogy a szünetben mindössze négygólos hátrányban, vagyis „látótávolságban” volt ellenfeléhez képest.

A második felvonás elején Gasper Marguc találataival tartotta előnyét a Veszprém. Cupara a meccs háromnegyedénél már a harmadik horvát büntetőt hárította, részben neki volt köszönhető, hogy tíz perccel a vége előtt, 24-20-as hazai vezetésnél eldőlt a párharc.

A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy a második félidőt is megnyeri-e a Veszprém, és végül ez is sikerült a címvédőnek.

Vladimir Cupara 14 védéssel járult hozzá a házigazdák sikeréhez.

A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással, a Veszprém egy döntetlen mellett hetedszer győzött.

SEHA Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Telekom Veszprém–RK Nexe 30-25 (14-10)
Veszprém Aréna, 2000 néző. Vezette: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
Veszprém: Cupara – Marguc 6, Jahja 1, Lékai, Ligetvári 2, Blagotinsek 4, Manaszkov 3. Csere: Corrales (kapus), Strlek 1, Maqueda 2, Nenadics 5 (3), Mahé 4 (2), Dörnyei, Sipos 2, Lukács, Ilics Z.
Nexe: Radovanovics – Mileta, Jelinic 1, Micsevics 4, Tomic 5, Barisic 3 (1), Moslavac 2. Csere: Kuzmanovic (kapus), Blazevic, Severec 5, Kavcic 1, Vida 1, Pribetic, Jaganjac, Markusic 3, Godec

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 65-58-as összesítéssel.