A Telekom Veszprém először nyert Barcelonában

A Veszprém 41-36-ra nyert a Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában, csütörtökön.

Fabregas és Sandell
Ludovic Fabregas és Lukas Sandell. Fotó: Victor Salgado / EHF

A veszprémiek keretéből Omar Jahja és Nagy Benedek hiányzott.

Rendkívül gyors játékkal kezdődött a meccs, tíz perc alatt 14 gól született (7-7). Előbb a vendégeknek, majd a hazaiaknak volt egy 4-1-es sorozatuk, azután felváltva születtek a gólok. A cserék után normalizálódott a tempó, ezt kihasználva a magyar bajnoki címvédő hatékonyabbá tette a védekezését, egy 5-1-es szériával ellépett két találattal, és a szünetben 19-17-es előnyben volt.

Remekül kezdte a második félidőt a Veszprém, növelte a különbséget, egy 4-1-es sorozat végén már 29-24-re vezetett. A 11-szeres BL-győztes Barcelona jó néhányszor hibázott, nem tudta a korábbi teljesítményét produkálni, ráadásul egyik legjobbja, Dika Mem sérülés miatt a kispadra kényszerült.

Tíz perccel a vége előtt eldőlt a rangadó, egy újabb hármas gólsorozat végén ugyanis már 33-26 volt az állás a lendületesen, felszabadultan, ugyanakkor pontosan kézilabdázó vendégek javára. A hajrában ismét szórták a gólokat a csapatok, de ezek a percek már inkább egy gálamérkőzés végjátékához hasonlítottak.

Dragan Pechmalbec és Ludovic Fabregas hét-hét, Jehia el-Dera hat góllal, Rodrigo Corrales 13 védéssel járult hozzá a sikerhez. A hazaiaknál Dika Mem és Timothey N’guessan hét-hét, Blaz Janc hat alkalommal talált be.

A két csapat 26. alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából nyolc győzelem, egy döntetlen és 17 vereség, de a Barcelona otthonában fennállása során először nyert a magyar együttes.

Az öt győzelemmel és egy vereséggel álló Veszprém a következő fordulóban, november 15-én a szlovén RK Celje PL vendége lesz. A két sikerrel, egy döntetlennel és három vereséggel rendelkező Szeged három hét múlva az északmacedón Eurofarm Pelisztert fogadja.

A katalánok korábban csak egyszer – a német THW Kieltől – kaptak 41 gólt a BL-ben.

Carlos Ortega, a Barça vezetőedzője

„Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek, megérdemelték, hogy megnyerjék ezt a mérkőzést. Nem vagyok elégedett a védelmünkkel. Kemény meccs volt. Fel kell ébrednünk és folytatnunk kell a munkát!”

Momir Ilic, a Veszprém vezetőedzője

„Először is, gratulálok a játékosaimnak, ez egy történelmi győzelem volt, először nyertünk itt ugyanis. Fantasztikus meccs volt, 60 percig kiválóan kézilabdáztunk. Tudtuk rotálni a játékosainkat, tudtunk pihentetni és mindenki, aki beszállt, hozzá tudott tenni. Büszke vagyok a játékosaimra. Komoly tartást, komoly erőt mutattunk ma. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek és buzdítottak minket!”

Fabregas
Ludovic Fabregas. Fotó: Victor Salgado / EHF

Ludovic Fabregas: Nagyon jól védekeztünk, ez volt a kulcs

„Jól játszottunk végig ezen a mérkőzésen, köszönjük a szurkolóinknak, hogy eljöttek ide Veszprémből buzdítani bennünket! Fantasztikusak voltak ma! Nagyon jól védekeztünk, ez volt a kulcs. Nem könnyű itt nyerni, de nekünk sikerült egy nagyon jó meccsel elérnünk ezt. Ez a győzelem nagy önbizalmat adhat nekünk a továbbiakra. Az igaz, hogy ez csak egy csoportmeccs volt, de egy igazán jó alakulatot győztünk ma le. Meg van az esélyünk arra, hogy az első helyen zárjuk a csoportot. Számomra személy szerint is egy különleges mérkőzés volt a mai, és szeretném a Barça szurkolóknak is megköszönni a fogadtatást!”

Fazekas Gergő két góllal járult hozzá a lengyel Orlen Wisla Plock 30-25-ös hazai győzelméhez a szlovén RK Celje PL ellen. Az európai szövetség honlapja szerint a válogatott irányítónak három kísérlete volt a meccsen. Csapata öt vereség után először nyert a BL veszprémi érdekeltségű csoportjában.

A Paris Saint-Germain otthon meglepetésre 34-28-ra kikapott a német THW Kieltől, a franciáknál Máthé Dominik három lövésből egyszer talált be. A PSG négy sikerrel és két vereséggel áll a szegedi csoportban.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

6. forduló

B csoport:

Barcelona (spanyol) – Telekom Veszprém 36-41 (17-19)
Barça:
Nielsen, Pérez de Vargas (kapusok), Arino 2, Carlsbogard 2, P. Cikusa, Frade 2, Gómez 1, Janc 6, Langaro, Mem 7, N’Guessan 7, Richardson 5 (3), Tiagus Petrus, Rodríguez 3, Valera 1, Wanne.
Veszprém: Biosca, Corrales (kapusok), Casado 5, Descat, Elderaa 6, Elísson, Fabregas 7, Koszorotov 5, Ligetvári, Mahé, Marguc 2, Nilsson, Pechmalbec 7, Remili 4, Sandell 4, Vailupau 1.

Montpellier HB (francia)–SC Magdeburg (német) 25-28 (14-12)
Orlen Wisla Plock (lengyel)–RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 30-25 (17-11)
FC Porto (portugál)–GOG (dán) 32-31 (15-21)

A B-csoport állása: 1. Telekom Veszprém 10 p (+23), 2. Barca 10 p (+34), 3. GOG 8 p (+8), 4. SC Magdeburg 8 p (+8), 5. FC Porto 6 p (-19), 6. Montpellier HB 4 p (-11), 7. Orlen Wisa Plock 2 p (-21), 8. RK Celje Pivovarna Lasko 0 p (-32).